Velika pobjeda Akademije

U posljednjoj utakmici odbojkaškog vikenda u Crnoj Gori Akademija je ostvarila drugu pobjedu u sezoni, savladavši ekipu Budućnost Volley-a u SC “Župa” 3:1 (25:20, 26:24, 23:25, 25:17). Veliki trijumf mlade ekipe iz Tivta uslijedio je nakon duge borbe sa sastavom Budućnosti, kojj je na primorje stigao u sjajnoj formi, sa tri vezane pobjede. Nakon što su osvojile prvi set sa 25:20, Tivćanke su priredile spektakularan preokret sa 17:22 u drugom setu, i dobile ga 26:24. Uprkos ne baš najboljem otvaranju, Budućnost je uspjela da se vrati u meč, ali više od seta nije mogla da osvoji u Tivtu, u kom je doživjela drugi poraz u sezoni. Sjajnu utakmicu imala je Majda Čakar, koja je meč završila sa 23 poena, a dvocifrena je bila i kapitenka Akademije, Anja Popović sa 13 poena. Anđela Kukobat osvojila je 14 poena u dresu Budućnosti, a Milena Ćekotvić 10.

U prvom meču 5. kola Galeb Liko Soho Group nastavio je sa pobjedničkom serijom, nakon što je slavio protiv Albatrosa u SC “Topolica” 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 25:15). Novljanke su pružile dobar otpor vicešampionu u drugom i trećem setu, međutim završnica trećeg dijela igre odredila je dalji tok meča, koji je pripao Barankama, nakon 75 minuta igre. Po 16 poena osvojile su Teodora Čavić i Marija Bojić, sa 15 poena meč je završila Maša Dragojević, sa 14 poena pobjedi je doprinijela Natalija Vlaović, a dvocifrena je bila i Dragana Rakočević sa 10 poena. I na drugoj strani dobro poentersko veče imale su igračice na poziciji srednjeg blokera – Milica Đukić i Viktorija Položevec osvojile su po 16 poena u dresu Albatrosa.

Subotnji program trećeg kola donio je tri meča sa po tri seta. Herceg Novi je bio nezadrživ u duelu sa Jedinstvom, pa je bez ispuštenog seta riješio i drugi meč u svega tri dana, pošto je u zaostaloj utakmici trećeg kola u srijedu pobijedio Mediteran. U petoj rundi EPCG Superlige ekipa Milorada Krunića pobijedila je Jedinstvo u SC “Igalo”, 3:0 (25:10, 25:10, 25:9), a za 45 minuta odbojke Darija Čabonenko bila je najefikasnija sa devet poena, dok su po sedam poena osvojile crnogorske reprezentativke Dijana Vuković i Lara Jovović, kao i Ralitsa Vasiljeva i Dijana Balaj. Kapitenka Jedinstva, Naida Hadžibegović, meč je završila sa četiri poena.

Luka Bar je opravdala ulogu favorita na gostovanju Mediteranu. Bivše prvakinje Crne Gore slavile su u budvanskom SC “Rea” 3:0 (25:17, 25:13, 25:22) za nešto manje od sata odbojke. Korektorka “sirena”, Kristina Božović osvojila je 14 poena, 11 Kolumbijka Hejdis Mendosa, a 10 kapitenka Dušanka Petrović. U sastavu Mediterana Vanja Matunović osvojila je 13 poena.

U posljednjem meču dana u subotu, Morača je slavila protiv Rudara 3:0 (25:11, 25:15, 25:16). Dominantnu partiju ekipe Marka Blagojevića krunisale su Sanja Rudan i Irena Radusinović sa po 15 poena, a ubjedljivoj pobjedi doprinijele su i Anastasija Bogojević i Anastasija Krgović sa po 11 poena. Miona Vučetić u trećem porazu Rudara osvojila je osam poena.

Nakon pet kola Herceg Novi je vodeći sa svim pobjedama, bez ispuštenog seta. Luka Bar i Galeb Liko Soho Group su na skoru 4:1, Budućnost Volley ima tri pobjede i dva poraza, dok su Morača, Akademija i Rudar u grupi ekipa sa po dva trijumfa. Na skoru 1:4 su Mediteran, Albatros i Jedinstvo.

Naredno kolo donosi dva derbija – Luka Bar – Herceg Novi i Budućnost Volley – Galeb Liko Soho Group, Rudar i Jedinstvo odigraće duel ekipa sa sjevera države, Albatros će da ugosti Meditera, a Morača ekipu Akademije.