Vlado Jagodić: Trofej nije daleko od Doboja

Vlado Jagodić, trener Sloge Meridian FOTO: arhiva sportdc

Sloga Meridian je eliminisala Radnik iz Bijeljine u prvoj utakmici četvrtfinala Kupu Republike Srpske “dr Milan Jelić” poslije penala (4:3) na Gradskom stadionu u Bijeljini i izborila plasman u polufinale koje se igra 2024. godine.

-Čestitam igračima. Vidjeli ste i sami da je Radnik dao posljednji atom snage za prolaz i uzimajući u obzir da smo i ja i kolega Đurić pomalo kombinovali, utakmica je tako i zavšrila. Mi smio čekali svoju šansu, dočekali smo, mogli smo i u prvom poluvremenu, da smo bili malo mirniji, realizovati nešto, ali je Šipovac uradio posao u drugom poluvremenu. Kad je trebalo da privedemo kraju, Radnik je stisnuo, negdje u 93. minutu smo primili taj pogodak i onda je prishološki momenat odjednom otišao na stranu Radnika. Sve smo, međutim, učinili da se u toj kratkoj pauzi od 4-5 minuta igrači smire i presaberu, da shvate da i penali donose prolaz - rekao je Vlado Jagodić poslije utakmice u Semberiji.

On je podvukao da je Sloga Meridian nastupila bez sedam standarnih prvotimaca u ovoj utakmici time je uspjeh kao podvig.

-Vidića sam samo uveo u posljednje tri-četiri minute jer je Radnik stisnuo visokim loptama, a nisam ga ni mislio uvoditi. Na kraju je dobro ispalo jer izvodi dobro prekide, odsnosno penale i poentirao je. Realnost je da smo mi u polufinalu, to je bio naš osnovni cilj i mi smo ga ostvarili, a već od sutra ujutru razmišljamo o Igmanu - istakao je Jagodić, koji smatra da Sloga Meridian ove sezone ima dobru priliku da osvoji svoj prvi trofej u Kupu Republike u klupskoj istoriji.

-Mislim da imamo veliku šansu. Mislim da ćemo na proljeće, poslije zimskih prriprema koje ćemo kvalitetno da odradimo, i uz nastup kompletnog tima, sada poslije eliminacije Radnika koji je izbacio Borac među glavnim favoritima - poručio je na kraju Vlado Jagodić.

Sloga je finalista prvog, istorijskog izdanja Kupa Republike Srpske 1994. godine kada je na Gradskom stadionu u Banjaluci izgubila na penale od Kozare iz Gradiške (6:7 - 0:0).

Zvijezda 09 2 : 2 Igman
Željezničar 2 : 0 Tuzla City
Borac 3 : 1 GOŠK
Zrinjski 3 : 0 Široki Brijeg
Velež 2 : 0 Posušje
Sloga 0 : 1 Sarajevo