Novi trijumf Jahorine

Košarkaši Jahorine zabilježili su novu pobjedu. Na svom parketu u dvorani ’’Peki’’ bili su bolji od Drine Princip iz Zvornika i trijumfovali su rezultatom 79:68.

Nisu na najbolji način počeli meč domaći igrači. Prvu četvrtinu su gosti dobili sa 20:16, ali su u drugih 20 minuta košarkaški Jahorine nadoknadili sve što su propustili na početku susreta. Taj dio su riješili u svoju korist 28:10.

Pa se na odmor otišlo kod rezultata 44:30 za domaći tim.

Nastavak je donio izjednačenu igru u trećoj četvrtini sa malo koševa na obje strane. Bilo je 11.10 za Jahorinu.

Poslednji period odigrali su efikasnije i jedni i drugi. Zvorničani su ga dobili sa 24:20, ali je to bilo samo dovoljno da se ublaži poraz.

U timu Jahorine najefikasnije je bio Pečenica sa 20 koševa, Mej je postigao 15, a Vuk Kusmuk 13. Posebno treba pohvaliti sjajnog skakača Jahorine Nemanju Okiljevića, imao je čak 20 skokova i šest asistencija.

Kod gostiju najefikasnije je Filip Cvjetinović sa 27 poena, a slijede ga Matić sa 14, te Ostojić i Egeljić sa po osam poena.