Sloboda jesenji prvak Prve lige FBiH

Sloboda, Tuzla

Odigrano je 15. kolo Prve lige Federacije BiH, FK Sloboda prvak jesenje sezone

Gračaničko Bratstvo je ugostilo banovićku Budućnost koja je u 37. minuti preko Murisa Pirića povela sa 1:0.

U Doboju kod Kaknja komšijski derbi domaće Mladosti DK i kakanjskog Rudara, sve do 85. minute mreže su mirovale, tada je Vedad Kulović doveo Mladst DK u vođstvo 1:0.

U Tomislavgradu, istoimena ekipa je bila domaćin OFK Gradini, u 13. minuti Branimir Šiško je doveo domaće u vođstvo, 1:0, u drugom poluvremenu Čerdić je 79. minuti povećao prednost na 2:0, da bi sopstvenu mrežu pogodio Šehović u 85.

Tešanjski TOŠK je odigrao derbi začelja na svom terenu protiv bihaćkog Jedinstva, u prvom poluvremenu mreže su mirovale. U drugom poluvremenu Sejmenović je u 63. minuti doveo Tešnjake u prednost 1:0, u 75. minuti Nuhanović je povećao na 2:0.

Trećeplasirano FK Goražde za rivala je imao hadžićki Radnik, a duel  je završen bez golova.

U Maglaju BFK Simm Bau je igrao sa liderom FK Slobodom, koja je već u 8. minuti stekla prednost golom Kenana Delića, 0:1, u 61. minuti Kurtalić je povaćao prednost Tuzlaka na 0:2 . Novajlija u ligi FK Gornji Rahić je ugostio NK Stupčanicu koji je odigran bez golova, 0:0.

Gornji Rahić :  FK Gornji Rahić - Stupčanica 0:0 .

Gračanica: NK Bratstvo – FK Budućnost 0:1  (Pirić 37' ),

Doboj, Kakanj : FK Mladost DK – FK Rudar 1:0 (Kulović 85'  ) ,

Tomislavgrad : NK Tomislav - OFK Gradina 2:1 (Šiško 13' Čerdić 79'/ Šehović 85' (AG)

Zenica : FK Čelik – NK Zvijezda : ( igra se 24. novembra) .

Tešanj  : NK TOŠK - NK Jedinstvo 2:0 (Sejmenović 53' Nuhanović 75'  ),

Goražde :  FK Goražde – FK Radnik 0:0  .

Maglaj : BFK Simm Bau - FK Sloboda 1:2 ( Karišik 86'  /  Delić 8'  Kurtalić 61')