Demontaža Željezničara

Tuzla Siti - Željezničar

Domaći na Tušnju ostvarili veliku pobjedu protiv Željezničara koji je zabilježio osmi poraz na gostovanjima

FK Tuzla Siti je stigao do pobjede u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv ekipe Željezničara sa 3:0.

Tuzla je šokirala ekipu Željezničara već u prvoj minuti, kada je nakon 30-ak sekundi susreta Ajdin Nukić pogodio za 1:0.

Igrala se peta minuta utakmice kada je ponovo Nukić bio koban po goste. Mehanović je šutirao, a Muftić kratko odbio, Nukić natrčava i postiže svoj drugi pogodak.

Nova šansa za Tuzla Siti je bila u 16. minuti utakmice, a tada je Selimović u posljednjem trenutku blokirao Pantelića. Iduća šansa desila se u 29. minuti utakmice kada je ponovo šutirao Pantelić, ali je ovoga puta pogodio stativu.

Plavi su stigli postići i treći pogodak, a tada je Drina loše reagovao, a Mehanovićev udarac je izblokiran, nakon toga lopta se odbila do Bihorca koji pogađa za 3:0.

Do kraja prvog dijela pokušao je i Benjamin Čolić, ali je to lagano uhvatio Muftić.

U drugom poluvremenu Željezničar je pokušao još ofanzivnije, te je trener Želje prebacio Selimovića sa stopera na napadača, a jedina situacija kada je Željo mogao doći do pogotka se desila u 53. minuti utakmice.

Tada je šutirao Drljo, a Delimeđac je rukom zaustavio loptu koja je išla u gol. Ernis Džemidžić se nije oglasio, te je ostalo 3:0 i bez penala za Željezničar.

U drugom poluvremenu jedini razlog zašto na semaforu nije bilo 5:0 ili 6:0 jeste Vedad Muftić.

Sjajni golman Željezničara je redom branio šanse Pantelića, Hadžića i Ordagića, te tako spasio Plave težeg poraza.

Zvijezda 09 2 : 1 Zrinjski
GOŠK 0 : 0 Široki Brijeg
Velež 1 : 0 Sarajevo
Tuzla City 3 : 0 Željezničar
Posušje 4 : 1 Igman
Sloga 0 : 4 Borac