Demontaža Limenki
Partizan Mozzart Bet na +44 u Železniku

U 10. kolu AdmiralBet ABA lige, crno-beli su savladali FMP sa 61:105 (10:23, 9:30, 14:26, 28:26)

Partizan Mozzart Bet je u 10. kolu AdmiralBet ABA lige zabeležio ubedljivu pobedu u Železniku! Nakon 40 minuta košarke, crno-beli su savladali FMP sa 44 poena razlike (61:105) u meču u kojem su zbog povreda bili lišeni pomoći četvorice prvotimaca. (Kaminski, Trifunović, Doužer i Anđušić)

Od početnih 4:0 za domaći sastav, crno-beli su preuzeli dešavanja na terenu u svoje ruke. Usledila je velika serija od čak 18:0 kojom je prednost Parnog valjka postala dvocifrena već u prvoj deonici. Nakon 10:23 u prvoj četvrtini, odnosno 19:53 na polovini susreta, svim prisutnima u hali je bilo jasno da se pitanje pobednika do kraja susreta neće postavljati.

U drugom poluvremenu su crno-beli brzo prešli granicu od 40, pa i 50 poena prednosti, da bi u smiraj susreta tim iz ulice Stjepana Supanca uspeo da smanji na konačnih +44 u korist Panog valjka.

Posle utakmice, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

"Mislim da smo otvorili utakmicu veoma ozbiljno. Postava koja je počela je igrala na visini zadatka odbranu i mislim da smo iz te odbrane dobili kontrolisanu utakmicu. Naravno, posle toga je bilo moguće da se raspodeli minutaža. U utorak i četvrtak nas očekuju dve utakmice u Evroligi. Veoma važne utakmice. Čestitke igračima na veoma dobroj utakmici", naglasio je Obradović.

FMP: Votson 10, Živanović 12, Subotić, Pavićević 9, Stepanović 9, Voker 3, Simović 5p, Matović, Gagić, Ašćerić, Luk 3, Beson 10

PARTIZAN: Vukčević 16, Ledej, Drezgić 6, Avramović 11, Koprivica 16p, Panter 16, Smailagić 3, Jaramaz 6p, Naneli 11, Ponjitka 9, Kaboklo 11

(Foto: Ivica Veselinov)

SC Derby 89 : 82 Mega MIS
Crvena zvezda Meridianbet 84 : 56 Cibona
Split 78 : 74 Krka
Igokea m:tel 84 : 64 Mornar Barsko zlato
Cedevita Olimpija 73 : 79 Zadar