Preokretom do prvih bodova u sezoni

FC "Glasinac" Sokolac

Prve bodove u sezoni Druge futsal lige Republike Srpske – grupa Jug ostvarili su večeras futsaleri Glasinca na svom parketu, u Sokocu, protiv ekipe KMF „Tango“ iz Istočnog Novog Sarajeva pobjedom, nakon preokreta, rezultatom 8:5.

Igrači Tanga bolje su otvorili meč 9. kola i već u trećoj minuti stižu do prednosti, pogotkom Jasmina Ligate, koju su imali do devete minute kad Radoš Čolić izjednačuje rezultat i postiže svoj prvi, od ukupno četiri gola na utakmici.

Do prvog vođstva na susretu Glasinac dolazi u 15. minuti preko Ninkovića ali pozitivan rezultat ne uspijeva zadržati do kraja prvog dijela igre. Tango se brzo vraća u egal golom Dedića, a zatim preko Purkovića i Pušare ostvaruje dva gola prednosti i na pauzu odlazi sa rezultatom 4:2.

Nastavak serije loših rezultata bio je pred Sokočanima ali nakon kratkog odmora u drugo poluvrijeme ulaze borbenije i sa još većom željom da prekinu niz poraza.

U ravnopravnoj borbi i sa šansama na obje strane domaći futsaleri koriste svoje prilike. Prvo je u 27. minuti Škobo ublažio prednost Tanga, a zatim na scenu stupa gore pomenuti Čolić. U razmaku od pet minuta tri puta trese mrežu gostiju i uz jedan gol Višnjića donosi Glasincu potpuni preokret (7:4) koji će, na kraju, osigurati prve bodove u tekućoj sezoni.

U listu strijelaca do kraja utakmice upisali su se još Pandža kod Tango, a Milinković za Glasinac i na taj način postavili konačan rezultat 8:5.

Naredno kolo Glasinac putuje kod ekipe Kalinovika dok će KMF "Tango" biti slobodan.

Rudo 8 : 6 Medi. fakultet
Jahorina 3 : 4 Akademac
Zahumlje 10 : 0 Radnički
Višegrad 2 : 2 Kalinovik
Glasinac 8 : 5 Tango