Pajević junak Glasinca

FC "Glasinac" Sokolac

Futsaleri Glasinca ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni Druge lige Republike Srpske – grupa Jug protiv ekipe Futsal kluba „Akademac“ iz Trebinja rezultatom 6:5, a u junaka susreta izrastao je kapiten i golman domaćih Miloš Pajević koji je pogotkom u posljednjim sekundama meča donio velika tri boda Sokočanima.

Igrači Akademca imali su rezultat na svojoj strani tokom cijele utakmice i na poluvrijeme otišli sa tri gola prednosti koja im na kraju nije bila dovoljna za trijumf. Vodstvo, koje su ostvarili u drugoj minuti, imali  su do posljednjih 30 sekundi meča. Glasinac u tom periodu uspijeva stići do izjednačenja preko Milinkovića, a zatim i do važne pobjede dvije sekunde prije kraja utakmice golom Pajevića preko cijelog terena.

„Jako teška utakmica u kojoj smo se vratili praktično iz nemoguće situacije. Loše smo otvorili susret i naivno primali golove. Na poluvremenu smo uspjeli da se konsolidujemo i znali smo da možemo okrenuti rezultat u našu korist jer nije prvi put da se nalazimo u situaciji kao danas. U drugom dijelu smo dali svoj maksimum i ovo je možda utakmica koja će okrenuti dalji tok sezone u našu korist“ istakao je Miloš Pajević nakon meča.

U narednom kolu Glasinac očekuje gradski derbi protiv Tanga u Istočnom Sarajevu dok će FC „Akademac“ prve bodove u sezoni tražiti protiv Medicinskog fakulteta u Trebinju.

GLASINAC: Pajević, Milinković, Rajić, Čolić, Gašević, Mirjanić, Lončarević, Čolaković, Višnjić, Filipović, Papić, Đerić
AKADEMAC: Gudelj, Belović, Milojević, Džudža, Čećur, Samardžić, Bokić, Mandić, Zečević, Vujović, Pudar, Šešelj, Bogdanović

Strijelci: 0:1 Gašević 2' autogol, 0:2 Milojević 8', 0:3 Pudar 12', 1:3 Milinković 16', 1:4 Pudar 17', 2:4 Pajević 27', 3:4 Gašević 30', 3:5 Pudar 30', 4:5 Čolić 37', 5:5 Milinković 40', 6:5 Pajević 40'

Medi. fakultet 7 : 2 Ljubinje
Kalinovik 7 : 6 Radnički
Jahorina 5 : 3 Tango
Glasinac 6 : 5 Akademac