Haotični derbi pripao Zvezdi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u utakmici 18. kola ABA lige rezultatom 88:86 (28:15, 27:23, 17:18, 16:30).

Crveno-beli su upisali 16. pobedu i uz dva poraza imaju tri pobede više u odnosu na večitog rivala.

Derbi je odigran pred navijačima Crvene zvezde, a u "Areni" je bilo prisutno 18.796 gledalaca.

Derbi je obilovao tenzijama. U više navrata su se igrači oba tima našli u klinču, sudije su kao bombone delile nesportske i tehničke greške kako bi smirili tenzije. Oba trenera su takođe zaradila tehničke greške. Zek Ledej je isključen pošto je zaradio i nesportsku i tehničku grešku.

Crvena zvezda je mnogo bolje otvorila meč. Vezala je tri trojke na startu za 9:0 i održavala visoku prednost praktično do početka poslednje četvrtine. Crveno-beli su imali i 21 poen viška u jednom trenutku.

Partizan je uspeo da se digne u poslednjoj četvrtini i serijom trojki opasno pripreti.

Poenima Nanelija 11 sekundi pre kraja crno-beli su stigli do izjednačenja - 86:86.

Utakmicu je rešio Jago Dos Santos koji je iz teške situacije četiri sekunde pre kraja pogodio za dva. Partizan nije uspeo da realizuje poslednji napad.