Sarajevo iščupalo bod

Sarajevo - Igman 2:2

Fudbaleri Sarajeva i Igmana podijelili su po bod odigravši na praznom stadionu "Asim Ferhatović-Hase", 2:2.

Kako je bilo i za očekivati, Sarajevo otvara ofanzivnije utakmicu i prijetu golu Aldina Ćemana, ali prvi šutevi Bordo fudbalera su bili prilično neprecizni.

Prvi je Aldina Ćemana zagrijao Nemanja Anđušić, dobra intervencija golmana Igmana, da bi nakon toga zaprijetio i Mirza Mustafić, nije bio precizan.

Bio je Igman fokusiran na čuvanje svog gola, pa i nismo mnogo toga vidjeli "preko pola". Jedan od rijetkih napada Anel Hebibović završava šutem. Možda je bilo i boljih rješenja, ovako bez ikakve opasnosti po domaće. Bolju priliku imao je Velizar Janketić na ulasku u finiš prvog poluvremena. Šutirao je sa vrha kaznenog prostora, lopta prolazi tik pored stative.

Sarajevo najbolju šansu u prvom poluvremenu ima preko Slaviše Radovića. Uključio se lijevi bek Bordo tima u napad, šutirao vanjskim dijelom kopačke, lukavo, ali stativa je saveznik gostiju iz Konjica u ovoj situaciji.

I nastavak susreta je prilično sličan kao i prvo poluvrijeme. Sarajevo baca karte u napad, ali to otvara dosta prilike za kontranapade Igmana. Prvu šansu u drugom poluvremenu ima Oliveira, tačnije odbrana Igmana pravovremeno reaguje na pas Anđušića i onemogućava da im Oliveira zagorča život. Nakon toga, dolaze i pokušaji Mustafića, kao i Buljubašića, no nema promjene rezultata.

Na drugoj strani, kontranapad Igmana donosi šansu Belmina Mešinovića i dobar šut, ali lopta ide preko gola.

Igman se uspio odbraniti, a onda i povesti u 72. minuti utakmice. Velizar Janketić je oboren u kaznenom prostoru, a Miloš Gigović pokazuje na penal. Siguran izvođač bio je Mirsad Ramić za veliko slavlje gostiju. Nije se ono ni stišalo, a Igman duplira prednost svoje ekipe. Brza kontra koju su čekali gosti, a završava je Anel Hebibović golom za 2:0.

Djelovalo je tada mnogo toga izgubljeno za Sarajevo, ali nije se domaći tim predao i vratilo im se to. U 85. minuti Duraković je oduzeo jednu loptu kod kornera, Buljubašić je šutirao, Aldin Ćeman odbranio, a na odbijenu loptu natrčava Hamza Čataković i pogađa za 2:1. Samo što se utakmica nastavila Ajdin Hasić je jako lijepo pogodio za 2:2 i ostalo je dovoljno vremena Bordo timu da krene i po potpuni preokret.

Ipak, uprkos napadima i pritisku nisu uspjeli u tome i ostalo je 2:2, još jedan kiks Bordo tima koji će razočarati sve pristalice ovoga kluba, a Igman itekako može biti zadovoljan uzetim bodom u glavnom gradu.

Zvijezda 09 2 : 1 Željezničar
Sarajevo 2 : 2 Igman
Široki Brijeg 0 : 1 Sloga
Zrinjski 0 : 1 Borac
GOŠK 1 : 1 Posušje
Velež 1 : 1 Tuzla City