Želji bodovi u Modriči

Fudbaleri Željezničara su u okviru 25. kola VVIN Lige BiH savladali Slogu sa 3:0.

U sedmoj minuti Štilić izlazi sam pred gol Sloge, ali Trako brani njegov udarac iz situacije jedan na jedan. U 12. minuti udarac Hiroša iz prekida brani Trako. Minutu poslije Štilić ubacuje za Krpića, ali u posljednji trenutak reaguju defanzivci domaćih.

Plave je sredinom prvog dijela spasio Muftić nakon što je odbranio udarac sa penala Vidića. Do kraja prvog dijela vidjeli smo pokušaj Mekića, ali je Trako bio siguran.

Željo je poveo u 48. minuti. Trako je glavom ispucao, a Semir Štilić sjajnim udarcem sa 30 metara pogodio mrežu Sloge. Nekoliko minuta poslije bilo je 0:2. Boljević je pogodio prečku, a potom Sulejman Krpić ubacuje glavom loptu u gol.

Željo je potom imao dvije velike prilike. Prvo je Štilić napravio sjajan dribling, ali sa gol linije izbacuje stoper Sloge, a potom Boljević izlazi sam pred gol, ali pogađa stativu.

Konačnih 3:0 postavljeno je u 92. minuti kada je Amer Hiroš lijepo pogodio gol Sloge.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Sarajeva. Derbi na Grbavici počinje u 20:00 sati.

Zrinjski 4 : 0 Zvijezda 09
Velež 1 : 1 Borac
Sloga 0 : 3 Željezničar
Sarajevo 3 : 2 Igman
Posušje 1 : 1 Tuzla City
Široki Brijeg 2 : 2 GOŠK