Siti slavio, Široki oštećen

Tuzla siti

Fudbaleri Tuzla Sitija  i Širokog Brijega odmjerili su snage u utakmici 26. kola VVin lige Bosne i Hercegovine, a pobjeda je pripala tuzlanskoj ekipi rezultatom 3:1.

Tuzlaci su pod imperativom pobjede u borbi za opstanak do vodstva došli u 28. minuti susreta zahvaljujući fantastičnom pogotku Mirzada Mehanovića.

Mehanović je sa gotovo pola terena šutirao i lobovao golmana Širokog Brijega te postigao jedan od najljepših pogodaka ove sezone.

U finišu prvog poluvremena Široki Brijeg je uspio postići dva gola, ali samo jedan je uvažen.

Prvo je Prusina u 41. minuti spektakularno šutirao sa oko 25 metara udaljenosti, lopta se od prečke odbila iza gol linije, ali suci mu nisu priznali pogodak uprkos velikim protestima gostujućih fudbala.

Ipak, nekoliko minuta kasnije gosti su preko Kuprešaka došli do novog gola i poravnanja 1:1.

Utakmica je riješena u 71. minuti susreta kada je Mehanović izborio penal za Tuzla Siti a Nukić preuzeo odgovornost.

Golmana Širokog Brijega je poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za vodstvo od 2:1 i veliko slavlje na stadionu.

Tuzlaci su i do kraja utakmice bili agilnija ekipa, a to im se isplatilo u posljednjim trenucima utakmice kada Karjašević trese mrežu Širokog Brijega i postavlja konačnih 3:1.

Zvijezda 09 1 : 2 GOŠK
Tuzla City 3 : 1 Široki Brijeg
Igman 1 : 1 Posušje
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Borac 1 : 0 Sloga
Zrinjski 1 : 0 Velež