Zvijezda na putu ka Prvoj ligi Republike Srpske

Zvijezda 09 - GOŠK 1:2

Fudbaleri Zvijezde 09 danas su na svom terenu odmjerili snage protiv GOŠK-a u susretu 26. kola VVin lige BiH, a na kraju je rezultat glasio 1:2

Domaći sastav je već u osmoj minuti stigao do vodstva. Nakon odličnog centaršuta Mulalića, Saliman je u protivničkom šesnaestercu došao do lopte i na rutinski način je pogodio za vodstvo svog tima.

Musulin je pokušao u 16. minuti da iznenadi čuvara mreže domaće ekipe, ali je poslije njegovog šuta lopta otišla preko gola, a onda je ekipa iz Gabele četiri minute kasnije došla do izjednačenja rezultata.

Nakon jedne lijepe akcije, Hasukić je matirao golmana Zvijezde 09 i svom timu je donio izjednačenje, a u 22. minuti, isti igrač se ponovo našao u prilici, ali je ovaj put loptu poslao iznad gola domaće ekipe.

Igrala se 25. minuta, kada je Ostojić spasio svoju ekipu da ne primi pogodak, a u prilici se našao Mihaljević, koji je zamalo svoju ekipu doveo do preokreta.

Deset minuta kasnije, Ikić se našao u dobroj prilici, ali se nije baš najbolje snašao u šesnaestercu Zvijezde 09 i na taj način je propustio novu šansu za GOŠK.

U 40. minuti je Mihaljević pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola, a samo pet minuta kasnije, GOŠK je stigao do preokreta na utakmici.

Gogić je sjajno prošao po lijevoj strani, uposlio je Marasovića, koji je sa nekoliko metara pogodio za vodstvo ekipe iz Gabele od 1:2 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme utakmice u Ugljeviku je počelo prilikom za Zvijezdu 09. Savić je centrirao sa desne strane, a onda je loptu sigurno uhvatio Vasilj.

Nakon toga se igralo između dva šesnaesterca, te je bilo mnogo grešaka na obje strane, a onda je sjevnula kontra domaćeg sastava, ali je loptu u korner ispred Vadzea izbacio Radenović.

U 65. minuti, dobar prodor je imao Ikić, koji je na kraju i šutirao, ali je njegov udarac odbranio Jelovac, a tri minute kasnije, Vadze je imao dobru priliku, izašao je sam ispred Vasilja, ali mu je lopta pobjegla.

Igrala se 75. minuta, kada je domaći sastav imao najbolju priliku u drugom dijelu. Vadze je šutirao sa 15 metara, ali je pogodio samo Vasilja.

Do kraja meča, Zvijezda 09 je pokušavala doći barem do boda, ali u tome nije uspjela, s obzirom na to da se ekipa iz Gabele uspješno branila, koja je na kraju uspjela slaviti rezultatom 1:2.

Zvijezda 09 - GOŠK 1:2 (Saliman 8‘, - Hasukić 20‘, Marasović 45‘).

Zvijezda 09 1 : 2 GOŠK
Tuzla City 3 : 1 Široki Brijeg
Igman 1 : 1 Posušje
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Borac 1 : 0 Sloga
Zrinjski 1 : 0 Velež