Novi trijumf Želje

Željezničar - Tuzla Siti 2:0

Fudbaleri Željezničara večeras su na svojoj Grbavici dočekali ekipu Tuzla Sitija i slavili novu pobjedu.

Utakmica je završena rezultatom 2:0 čime su Plavi stigli do trećeg uzastopnog trijumfa kojim su ujedno napravili veliki korak ka opstanku u društvu najboljih.

Ekipa Dine Đurbuzovića od starta je zaigrala vrlo agresivno i stvarala dosta poluprilika, no mreža se zatresla tek u 37. minuti susreta.

Al-Jaber je maestralnom dugom loptom pronašao Krpića, napadač Željezničara je šutirao, ali se lopta nakon odbrane Abdulahovića odbila od nogu Dušana Hodžića i završila u mreži za veliko slavlje na stadionu.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Željezničar je imao priliku da udvostruči prednost, ali je Abdulahović odbranio udarac Boljevića, da bi isti igrač u finišu prvog poluvremena propustio još jednu veliku šansu.

Posljednju priliku u prvom dijelu imao je Al-Jaber, ali njegov udarac sa distance odbranio je golman gostujućeg tima.

Sa agilnom igrom Željezničar je nastavio i početkom drugog poluvremena i u prvih nekoliko minuta nastavka stvorio nekoliko dobrih prilika, ali su se Tuzlaci uspjeli odbraniti.

Nakon toga je uslijedio period mirnije igre, a kada je Tuzla City počeo prijetiti i kreirao dvije opasne situacije pred golom Željezničara, uslijedio je drugi pogodak Plavih.

Galić je ubacio loptu sa desne strane, Krpić ju je spustio sa Štilića koji je potom lucidnim potezom proigrao Krpića i izbacio cijelu odbranu gostujućeg tima, a napadač Željezničara uspio ju je poslati u mrežu za sigurno vodstvo od 2:0.

Do kraja susreta Željo je održao prednost i došao do važne pobjede te mu je sada potreban samo jedan bod do kraja prvenstva kako bi i matematički osigurao opstanak.

S druge strane, Tuzla Siti je u jako teškoj situaciji s obzirom da je ostala zakucana za pretposljednju poziciju sa četiri boda zaostatka u odnosu na Igman koji zauzima 10. mjesto.

Igman će sutra gostovati Zvijezdi 09 te će imati priliku da dodatno povećaju prednost u odnosu na Tuzlake.

Zvijezda 09 2 : 2 Igman
Željezničar 2 : 0 Tuzla City
Borac 3 : 1 GOŠK
Zrinjski 3 : 0 Široki Brijeg
Velež 2 : 0 Posušje
Sloga 0 : 1 Sarajevo