Budućnost u Vranjaku kratkih rukava

Na otvaranju drugog dijela sezone Budućnost je poražena u Vranjaku rezultatom 3:2. Utakmica je igrana po izuzetno teškom terenu, punom vode, koji se nakon petnaestak minuta pretvorio u blato.
Prvo poluvrijeme je proteklo u dominaciji domaćeg tima koji je svoju nadmoć krunisao sa dva pogotka. Prvo je u 16. minuti Savkić  iz kaznenog udarca savladao golmana gostiju Popovića. U 28. minuti Savkić ponovo postiže pogodak, ovaj put glavom posle idealnog centaršuta Jankovića. Budućnost je na kraju prvog poluvremena imala dobru šansu da smanji rezultat ali je golman domaćih Stjepanović bio na visini zadatka.

Povredu stopera domaće ekipe Nenada Savića i konfuziju u njihovoj odbrani, nakon ove povrede, vrlo vješto su iskoristili gosti i samo u desetak minuta stigli do poravnanja rezultata. U 51. minuti ubačenu loptu sa strane uz pogrešku domaćeg vratara u pogodak pretvara Savo Mokrić. Nakon toga u 65. minuti slijedilo je izjednačenje. Đukić je iskoristio penal koji je sudija dosudio nakon igranja rukom domaćeg igrača u svom kaznenom prostoru.

Utakmicu  je odlučio u 75. minuti kapiten domaće ekipe Dejan Savić izvanrednim šutem sa dvadesetak metara.

Budućnost je i u Vranjaku pokazala da je dobra ekipa i da se zasluženo nalazi u vrhu tabele. Samo radi nedostatka iskustva i sreće u Vranjaku je ostala kratkih rukava.

VRANJAK - BUDUĆNOST 3:2

Stadion:"Centar", Vranjak. Gledalaca: 100. Sudije: Slaviša Bardak, Velimir Drinić i Boban Miladinović. Strijelci: 1:0 Savkić (16. k.u.), 2:0 Savkić (28.), 2:1 Mokrić (51.), 2:2 Đukić (65. k.u.), 3:2 D. Savić (75.). Žuti kartoni: Rakić i Trepić (Vranjak), Kostić, Radulović i M. Avrić (Budućnost). Crveni kartoni: Nije bilo. Igrač utakmice: Spasoje Savkić (Vranjak).

VRANJAK: Stjepanović, Janković, Gajić, Rakić (od 61. min. Gerusi), Novak Savić (od 70. min. Č. Stojanović), Gutić, Vajkić, Nenad Savić, Savkić, S. Stojanović, Dejan Savić. Trener: Duško Gajić.

BUDUĆNOST: Popović, Gajić, Milićević (od 60. min. A. Avrić), Mokrić, Đukić, Danijel Vulsanović, M. Avrić, Pajić (od 85. min. Simić), Radulović, Drinić, Kostić. Trener: Milan Gajić.

Trebava 2 : 1 Vranjak
1 Mineral 26 17 5 4 56