Sutjeska potopila "Luke"
Prva prvenstvena prvoligaška utakmica u Doboju nakon dvogodišnje pauze okupila je na renoviranom stadionu Luke oko 700 gledalaca koje njihovi ljubimci nisu obradovali pobjedom. Hladan tuš za sve navijače Sloge desio se u 5. minutu susreta kada je Vladimir Radović kao vihor prošao kroz odbranu domaćina i smjestio loptu iza leđa golmana Milkanovića. Ispostavilo se, na kraju, da je to bio i jedini pogodak na utakmici iako je bilo sijaset šansi na obje strane. Gosti su mogli već u 8. minutu da povećaju rezultat kada je brzonogi Šuka napravio prodor sa lijeve strane savladao čak i golmana Dobojlija ali kao iz zemlje izbio je Todić i skrenuo loptu u korner. Pod bremenom odgovornosti i prevelike želje za pobjedom , fudbaleri Sloge djelovali su smušeno i stvorili su svega dvije -tri izgledne prilike u prvih 45. minuta ali upućene lopte bile su lak plijen golmana gostiju. U drugom dijelu, nakon ulaska u igru Jove Lukića a potom i Borislava Lukića, napad Sloge dobija na silini i ređaju se šanse pred golom Fočaka. Dva slobodna udarca Duška Bećarevića uspjeo je da zaustavi najbolji pojedinac utakmice golman Petrović, a pravo je čudo kako je reagovao i odbranio udarce Jove i Borislava Lukića u finišu utakmice, kada se igralo praktično na jedan gol. Poraz fudbalera Sloge , koji nisu imali podređenu ulogu u susretu sa iskusnijom ekipom Sutjeske, možda je uslijedio i zbog neigranja standardnih prvotimaca Blagojevića, Jankovića i Gorana Lukića, a novajlije nisu uspjeli da se predstave u boljem izdanju. Treba istaći da je sudija Barjaktarević pokazao čak deset žutih kartona iako igra nije bila gruba niti je bilo ekscesnih situacija. SLOGA DOBOJ - SUTJESKA 0:1 (0:1) Strijelac: Radović u 5. minutu. Stadion Luke. Gledalaca 700. Sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina) 7. Pomoćnici: Vuković i Rakić (Bijeljina). Žuti kartoni: Vuković, Todić, Radovanović, Vehabović (Sloga), Elez, Mrgud, Radović, Šuka, Danilović R. Drakul (Sutjeska). SLOGA: Milkanović 7, Vuković 7, Mahmutović 6(od 63. B. Lukić 7), Hadžikadunić 6, (od 46. J. Lukić 7)Bećarević 7, Todić 7,5, Gavrić 6,5, Jupić 6. Lalić 6,5, Radovanović 6 (od 75. Zelenković-) , Vehabović 6. SUTJESKA:Petrović 8, Elez 7, Mrgud 6,5, Đoković 6,5, Radović 7, Šuka 7,5, Ivanović 6,5, D. Drakul 6,5, Danilović 6,5, r. Drakul 6,5. Igrač utakmice : Nikola Petrović (Sutjeska).   Autor: Slobodan Babić

Sloboda 1 : 0 Željezničar
Sutjeska 0 : 0 Radnik
Omarska 3 : 1 Ljubić
Famos 3 : 2 Velež
BSK 2 : 0 Romanija
Laktaši 1 : 1 Rudar Prijedor
Leotar 1 : 0 Slavija
Drina 1 : 2 Modriča