Partiazn, teško ali zasluženo slavio u Zemunu

Zemun i branilac titule Partizan igraju odloženi meč 9. kola Super lige Srbije

Zemun – Partizan 1:3 (1:1)

Beograd - Stadion: Gradski u Zemunu. Gledalaca: ***. Sudija: Petar Piper (Čačak). Pomoćnici: Marko Dimitrijević (Kragujevac) i Pavle Piper (Čačak). Žuti kartoni: Božović, Lasickas (Zemun), Tavamba, Đalović, Ožegović (Partizan). Strelci: 0:1 Milan Mitrović u 25, 1:1 Milan Mitrović (autogol) u 45+1, 1:2 Ognjen Ožegović u 86, 1:3 Marko Jevtović (jedanaesterac) u 90. minutu.

ZEMUN: Milošević, Božović, Cvetković, Bubanja, Pajović (od 46. Kiso), Đalović, Lečić (od 73. Beljić), Mladenović (od 81. Vuković), Dimić, Vučić, Lasickas. Trener: Milan Milanović.

PARTIZAN: Jovičić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Jevtović, Pantić (od 57. Ilić), Janković, Suma (od 57. Ožegović), Tošić, Tavamba (od 91. Radin). Trener: Miroslav Đukić.

Prvi golmani oba tima nisu na terenu, reprezentativac iz redova crno-belih VladimirStojković već duže vuče povredu, pa ga menja Jovičić, dok se "jedinica" Zemunaca BojanŠaranov ušinuo na dan meča, pa je između stativa stao Milošević.

Startnih dvadesetak minuta u Gornjoj varoši proteklo je bez šansi i udaraca u okvir gola.

To je, ispostavilo se, bilo zatišje pred buru. Sa 22 metra u 22 minutu je odlično iz slobodnog udarca šutirao Tošić, ali je golman Zemuna Milošević poleteo kroz vazduh i paradom loptu izbacio u korner.

U 25. minutu se mreža plavo-zelenih ipak zatresla. Slobodan udarac sa četrdesetak metara sa leve strane izveo je Tošić, lopta je letela celu "večnost", pala na peterac gde je glavom udario štoper Partizana Mitrović i smestio je u suprotini ugao gola domaćina - 0:1.

Odmah posle gola novi zicer za crno-bele. Tri igrača Partizana našla su se u kaznenom prostoru rivala, između dvojice rivala je loptu dobio Janković, probio se do peterca i golmana rivala, a onda je probao da ćušne loptu pored Miloševića, koji mu je ušao u šut i sprečio krah Zemunaca u samo nekoliko minuta.

Konačno je i Zemun pripretio, tek u 37. minutu. Duga lopta, odlično se zagradio Dimić, izborio se za poziciju ispred Miletića, ušao u kazneni, ali kada je trebalo da šutira stigao je i drugi štoper crno-belih Mitrović, omeo ga je i prilika je propala.

Malo pre odmora na tridesetak metara Miletić je napravio faul, pokušao je Lečić, ali je lopta otišla dvadesetak metara pored desne stative.

Kada se očekivao zvižduk sudije Pipera za poluvreme Partizan je bio u napadu, Zemunci su osvojili loptu, krenuli u napad po levoj strani, prebacili su težište na desnu gde ih je bilo brojčano više, napadu se priljkučio i kapiten Božović, dobio je loptu u for nedaleko od gol-aut linije, odlučio se za jedino moguće rešenje, oštar centaršut po zemlji, dalo je to rezultat, štoper Partizana Mitrović hteo je da izblokira pokušaj, ali je loptu skrenuo u svoju mrežu - 1:1.

U nastavku nije bilo pomaka u igri crno-belih, pa je trener Miroslav Đukić u 57. minutu posegnuo za dvostrukom izmenom, izašli su neprimetni Pantić i Suma, ušli su kapiten Ilić i Ožegović.

Prva šansa u nastavku tek u 69. minutu, dva ataka odbrambenih igrača gostiju na ivici kaznenog izdržao je Lasickas, a onda se okrenuo i gađao donji levi ugao Partizanovog gola, ali je odbranio Jovičić.

U 76. minutu probao je Tošić iz slobodnog udarca, ali je Milošević pogodio stranu i lako ukrotio loptu.

Najbolju priliku u drugom delu za crno-bele iskreirali su u 79. minutu Vulićević i Tavamba, desni bek je ubacio loptu na peterac gde je sam bio Partizanov napadač, trznuo je glavom i lopta je otišla pored skamenjenog golmana Miloševića, ali i iznad roglja Zemunovog gola.

Šansa Tavambe kao da je najavila gol crno-belih. U 86. minutu opet je sa desne strane centrirao Vulićević, bilo je to "balonče" na koje je najbolje reagovao levi bek Miletić, glavom je vratio loptu na peterac gde je sam bio Ožegović, koji je takođ

U 89. i penal za Partizan, posle driblinga Ožegovića je srušio Cvetković, a sa bele tačke treći put u nizu bio je siguran Marko Jevtović - 1:3,piše Sportski žurnal.