Poraz u režirali ljudi u crnom

Fudbaleri Sutjeske iz Foče 12.kolu Prve lige RS u Mrkonjić Gradu pobjedili su Slobodu 3:1.Gosti su do pobjede došli srećno, a „pogurao“ ih je i loši sudija Danije Pajić koji je domaći satav drastično ošetio, jer pri rezultatu 0:0 u 30 minutu nije svirao očigledan penal za Slobodu.Neko je od gostujući fudbalera srušio Malbašića kada se spremao da ubaci loptu u mržu Milanovića.Sudija iz Bjeljine još u dva navrata imao je priliku da dosudi najstrožiju kaznu za Slobodu.

Međutim, ono što nije uradio pred golom Sutjeske svirao je u 37 minutu za Sutjesku.U kaznemom prostoru domaćina na loptu su startovali Sladojević i Rašović.Napadač gostiju je pao preko lopte, a sudija Pajić pokazao na bijelu tačku.Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Mojović.

Domaći fudbaleri cijelo prvo poluvrijeme su napdali.Redale su se prilike, ali je nedostajala završnica.U tom periodu propisno se obraukao veteran Stjepić koji je prokocakao tri,četri dobre pilike za pogodak.U 36 minutu revanširao mu se Đukerić, koji je sa pet metara prebacio prazan gol, nako sjane asistencije Malbašića, koji je jedini u domaćem sastvau bio raspolažen za igru i stvarao dar-mar u odbrani gostiju.

Sloboda je mogla do vodstva u devetom minutu.Maalbašić je pobjegao po lijevoj strani i  sa desetak metara šutirao, ali je stativa spasila gol Sutjeske.I gosti su imali priliku, nakon centaršuta Rašovića neko od odbrambenih fudbalera Slobode zahvatio loptu glavom, koja je pogodila prečku.

U drugom poluvremenu bolje otvaranje meča gostijućih fudbalera.Smušena i kukavička igra fudbalera Slobode.Gosti ni krivi ni dužni u 50 minutu stižu do vodstva od 2:0.Loptu glavom nje dobro zahvatio jedan fudbaler Slobode, a  Rašovića rutinski matira Ilića.

Domaći fudbaleri ne predaju.Međutim, njihovi napadi jsu alovi i bez završnog udraca.Nije pomoglo ni uvođenje u igru Perovića, koji je igrao sa zavojem na ruci.Jednostavo gol za napadača Slobode, je i dalje miseona imenica.

Ipak, u 79 minutu gol za Slobodu.Malbaši je ko zna po koji put probio po lijevoj strani odbaranu Sutjeske i idealno ubacio u petarac loptu.Stjepić se je bio na pravom mjestu i glavom postigao pogodio za 1:2.

I kada su domaći fudbaleri bacili sve karte u napad, još jedna greška zadnje lijije koju kažnjava u 89 minutu rezervista Pešić za slavlje Fočaka.Sloboda-Sutjeska 1:3.