Drina otkinula bod lideru

U derbiju 12.kola Prve fudbalske lige Republike Srpske u Etno selu Stanišić kod Bijeljine vodeća ekipa Zvijezde 09 dočekala je Drinu iz Zvornika koja je do ovog kola dijelila drugu poziciju sa Rudarom iz Prijedora, a za Zvijezdom  je zaostajala dva boda.

Iz tabora domaćih najavljivali su još jednu pobjedu i ostanak na prvoj poziciji, dok su gosti iz Zvornika praćeni serijom fantastičnih rezultata najavljivali da će se posle ovog kola promijeniti lider na tabeli.

Zvijezda 09 - Drina

Za domaćina je krenulo više nego u najboljim očekivanjima, odmah u prvom napadu korner sa lijeve strane ,oštar centaršut igrača domaćih Huseinbašića, u šesnestercu je skočilo nekoliko igrača obje ekipa i na radost domaćih lopta je završila u mreži golmana Vićića. Niko na stadionu nije znao ko je postigao gol, mnogi su mislili da je to bio direktan gol iz kornera, tek posle utakmice je utvrđeno da je to autogol štopera gostiju Vasiljevića. Nakon toga domaći su nastavili sa inicijativom, ali bez izglednih šansi, tek oko 20. minuta Drina se oslobodila pritiska i priprjetila šutem Markovića sa 16 metara pored stative.

Danas odlični sudija Docić je u 36-om minutu žutim kartonom opomenuo domaćeg igrača Bajića zbog grubljeg starta nad Ćulumom. do poluvremena se igralo uglavnom između dva šesnaesterca. Na poluvrijeme se otišlo sa prednosti domaćina 1:0

Drugo poluvrijeme su počeli isti sastavi, ali je ono po prikazanom bilo mnogo sadržajnije, u 55 minutu slobodan udarac za goste sa nekih 30 metara po sredini, loptu uzima Ćulum i svojim četvrtim golom u poslednje četiri utakmice pogađa mrežu domaćih na veliku radost gostujućih navijača, koji su danas bili brojniji na prelijepom zdanju u Etno selu Stanišići.

Etno selo Stanišić

Nakon toga se igra mnogo otvorenije sa obje strane, domaćin napada svim snagama da bi u 64. minutu nakon odlično izrađene akcije domaćih lopta došla do Huseinbašića koji se nalazio na nakih 11-12 metara od gola Vićića, fintom izbacio dvojicu igrača domaćih i jakim udarcem pod prečku doveo Zvijezdu 09 u vodstvo od 2:1.

Igra se nakon toga još više rasplamsala sa nizom prilika i poluprilika na obje strane. Posle jednog kornera za goste Vasiljević tuče glavom, ali lopta pogađa stativu domaćih. Najveću priliku domaći su imali u 89-om minutu kada si istrčali kontru i bili sami sa golmanom gostiju Vićićem, Vučiću mjesto da odigra Huseinbašiću odlučuje se na udarac i lopta odlazi preko gola.

U 90. minutu stiže kazna Dukić igrač gostiju koji je u igru ušao umjesto Kostića, šalje dubinsku loptu sa desnog beka koja prelijeće odbrambene igrače domaćih i dolazi do Nikole Vasiljevića koji je ostao u špicu jer su gosti zadnjih par minuta igrali na sve ili ništa, Vasiljević ulazi u šesnaesterac i lobuje golmana Lakića, za veliku radost gostujućih navijača.

Posle ovog kola lider na tabeli se zaista promijenio, Rudar Prijedor je iskoristio remi Zvijezde 09 i Drine i zaposjeo na prvom mjestu posle 12. prvenstvenog kola.