Neriješeno sa Željezničarom

Danas je na Gradskom stadionu u Gradišci odigrana utakmica 12. kola I lige Republike Srpske FK Kozara – Željezničar Sport team (Banja Luka) koja je završila neriješenim rezultatom 1-1.

Pred oko dvije stotine gledalaca, Kozara je dobro otvorila utakmicu i već u prvoj minuti dolazi do prvog kornera, nakon kojeg Glišić šalje loptu preko gola. Ponovo je Glišić u glavnoj ulozi u šestom minutu kad izlazi sam pred golmana Kukriku, ali je golman Željezničara siguran, kao i nekoliko minuta kasnije kada brani šut Stamenkovića sa lijeve strane. I dok je Kozara pokušavala da konkretnije zaprijeti, gosti nakon prvog kontranapada u 15. minuti uspijevaju da dođu do šesnaesterca Kozare gdje jednog igrača Željezničara ruši Babić i sudija Njegomirović pokazuje na najstrožu kaznu za Željezničar. Bojanić nije imao šanse nakon šuta Pavlovića sa jedanaest metara i Željezničar Sport team dolazi u vođstvo od 0-1. Nastavili su igrači Kozare sa napadima i pored primljenog gola, pokušavaju Kovljen, Glišić, Stamenković, ali golman Željezničara Kukrika danas sigurno najbolji pojedinac u redovima gostiju ostaje nesavladan. U 40. minuti odličan prodor i centaršut Glišića sa desne strane, lopta je proletjela kroz peterac gostiju, ali niko od fudbalera Kozare ne stiže do nje. Minut kasnije, opet je Glišić sam pred Kukrikom, ali ovaj brani i na odmor se odlazi vođstvom gostiju od 0-1.

Jak ritam u prvom poluvremenu, kao da je iscrpio obe ekipe, te početkom drugog igra se nešto opreznije na obe strane terena. Kozarini fudbaleri imaju više loptu u unogama, ali bez prave prijetnje, dok su se gost skoncentrisali na odbranu i pokušaj iz kontranapada. Šef stručnog štaba Kozare Siniša Đurić sa izmjenama je malo razmrdao redove Kozare i mladi Baštinac odlično ubacuje pred Kukriku, ali ga niko od suigrača ne prati. Kovljen, Glišić, Paštar, pokušavaju naći put do gola Kukrike, ali su svi igrači Željezničara na svojoj polovini u odbrani. U 86. minuti nakon odličnog prodora, Paštar biva srušen u šesnaestercu gostiju i sudija Njegomirović pokazuje na bijelu tačku. Glišić je siguran izvođač i Kozara dolazi do izjednačenja. Nakon izjednačenja, trgnuli su se i gosti i u sudijskoj nadoknadi odličan šut upućuje Jokanović, ali Bojanić je siguran i utakmica se završava podjelom bodova.

U sljedećem 13. kolu, koje se igra sljedeće subote 4. 11. 2017. godine FK Kozara u Gradišci dočekuje trenutno drugoplsiranu ekipu Zvijezda 09. Utakmica počinje u 14 h,piše na klupskom sjatu Kozare

FK Kozara: Bojanić M., Babić R. (od 68. min. Baštinac. S.), Petrović O.,  Babić N., Glišić D., Stamenković U. (od 69. min. Popović S.), Tomaš S. (od 46. min. Stjepanović N.), Paštar M., Petković Z., Aljetić B., Kovljen S., trener:  Đurić S., nisu igrali: Dončić D., Bubić Ž., Zečević M., Gvozden S.

Željezničar Sport team (Banja Luka): Kukrika M., Čolić D. (od 82. min. Jokanović N.), Pavlović J., Šaula O., Tadić N., Šatara S., Bosančić D., Marković B., Malić L., Petković M., Bilal A., trener Krunić B., nisu igrali: Pupovac S., Kević A., Krunić BKuprešak N., Ružičić S., Nježić V.

Kozara - Žljezničar / FOTO: FK Kozara - Goran Radimirović

Zvijezda 09 2 : 2 Drina
Sloboda 1 : 3 Sutjeska
Rudar Prijedor 1 : 0 Podrinje
Sloga 3 : 1 Napredak
Slavija 2 : 1 Tekstilac Kort