Zvijezda 09 remizirala sa Napretkom u prijateljkom meču

Fudbaleri Zvijezde 09 u prvom pripremnom susretu od početka priprema za proljećni dio sezone, odigrali su 1:1 protiv Napretka iz Kruševca u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.

Nakon početnog ispitivanja snaga, već u prvom napadu tim iz Kruševca u 10. minutu, preko Stefana Nikolića, koristi smušenost u odbrani Zvijezde 09 i stiže do vođstva. Samo dva minuta kasnije Zvijezda 09 uzvraća preko Samardžića čiji udarac sa desetak metara brani Petrović.

U 20. minutu Tripković je pokušao sa dvadesetak metara, ali promjene rezultata nije bilo. Nakon odlične akcije Govedarice i Babića, lopta je stigla do Samardžića koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali nije bio precizan. Dobru priliku za tim iz Kruševca ne koristi Vukanović u 32. minutu, kada je ušao u šesnaesterac sa lijeve strane, izašao sam pred Lakića i na kraju šutirao pored gola. Nakon asistencije Boranijaševića odličnu priliku za Napredak ne koristi Eskić čiji udarac sa desetak metara brani Lakić.

U 37. minutu Zvijezda 09 stiže do izjednačenja. Posle dobre akcije šutirao je Govedarica, golman Petrović je kratko odbio loptu na koju je natrčao Samardžić i poslao je u nebranjenu mrežu. Do kraja susreta oba tima imala su po nekoliko izglednih prilika, međutim promjene rezultata nije bilo, a po svemu prikazanom neriješen ishod je najrealniji.

ZVIJEZDA 09 – NAPREDAK 1 : 1 (1 : 1)

STARA PAZOVA – Gledalaca: 100. Sudija: Đorđe Maksimović (Beograd). Strelci: Samardžić u 37. minutu za Zvijezdu 09, Nikolić u 10. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Đukić (Zvijezda 09).

ZVIJEZDA 09: Lakić, Babić, Filipović, Mazić, Bajić, Stanić, Krajišnik, Tripković, Mahmutović, Govedarica, Samardžić. Još su igrali: Kolak, Erić, Buljubašić, Guzijan, Đukić, Rakić, Mitrović, Ramon i Rafael.

NAPREDAK: N. Petrović, Boranijašević, N. Petrović, Veškovac, Miladinović, Šljivić, Džese, Eskić, Nikolić, Markoski, Vukanović. Još su igrali: Janković, Bajić, Marković, Zec, Kostić, Vulić, Milisavljević, Ivanović, Ostojić, Maksvel, Basrak, Rušević.