Liga za opstanak Borčev domet

Fudbaleri Borca, po svemu sudeći, nastupiće u Ligi za opstanak nakon posljednja dva kola regularnog dijela sezone. Naime, crveno-plavi su danas na Gradskom stadionu, u lokalnom derbiju, poraženi od Krupe rezultatom 0:1, te su i dalje ostali na osmoj poziciji sa 24 boda, odnosno sa 4 boda manje od bijeljinskog Radnika, koji zauzima šesto mjesto sa 24 boda i koji je danas remizirao sa Sarajevom na Koševu (0:0).

Sa trećeg ovosezonskog lokalnog derbija, odigranom po izuzetno teškom terenu, vrijedi izdvojiti samo dvije situacije. Naime, u 4. minutu, nakon jedne akcije izabranika Igora Jankovića, Mahir Karić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta pogodila stativu. U 74. minutu malobrojna publika vidjela je jedini gol na utakmici: upućena je jedna lopta ka šesnaestercu Borca, Vladan Danilović se gradio, golman Marko Savatović je istrčao u želji da interveniše, ali je lopta odskočila ispred njega, što je iskoristio bivši član Borca Lazar Marjanović i sproveo je u mrežu.

http://

Već u srijedu igraju se mečevi 21. kola, kada će Borac u Tuzli gostovati ekipi Slobode. Posljednji meč u regularnom dijelu sezone crveno-plavi će odigrati sljedeće nedjelje na Gradskom stadionu protiv aktuelnog šampiona BiH  mostarskog Zrinjskog.

BORAC – KRUPA 0:1

strijelci: 0:1 Marjanović (74.), stadion: Gradski, gledalaca: 500, sudija: Zoran Grbić (Prijedor), žuti kartoni: Veselinović, Radulović (Borac), Vukotić (Krupa).

BORAC: Savatović, Bunić (od 85. minuta Dujaković), Lučić, Ojdanić, Karić (od 75. minuta Mahović), Kunić, Radulović, Danilović, Janičić, Veselinović, Čudić (od 60. minuta Zekanović). Trener: Igor Janković.

KRUPA: Kutić, Maksimović, Makitan, Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Savić (od 73. minuta Balabanović), Mirosavljević, Milanović, Fajić (od 88. minuta Lukić), Marjanović (od 90+2. minuta Glamočić). Trener: Slobodan Starčević.

(borac-sport, foto: borac-sport)