Pratimo Jahorina - Goražde , Modriča - Bl Volej, Gacko - Sloboda

Danas su na programu mečevi 18. poslednjeg kola ligaškog dijela prvenstva BiH.

U Palama u dvorni "Peki", očekuje se zanimljiva utakmica, sastaće se peta i sedma ekipa sa premijerligaške tabele, Jahorina i odbojkašice Goražda

Posle pobjede u prošlom kolu nad Slobodom u Tuzli, Paljnke sa opimizmom dočekuju rivala uz to ako se poklopi razultat iz Modriče mogle  bi u plej of krenuti sa četvrte pozicijem ali i Goraždanke imaju svoje ambicije, nisu teoretski izborile opstanak te se očekuje velika i teška borba za svaki poen..

Utakmica između odbojkašica Jahorine i Goražda igra se danas u subotu 3. marta u Palama u dvorani "Peki" sa početkom od 16,00 sati. Meč će suditi, Siniša Ovuka i Jasmin Huseinović iz Sarajeva, delegat je Zoran Gavrić iz Modriče, a  pratićemo ovaj susret.

Pred oko 100. gledalaca počeo je meč u Palama, a trenutno je 1:4 za Goraždanke, trener Jahorine mjenja tehničara, umjesto Anje Guralj u igru ulazi Tamara Vrećo.

Na prvom tehničkom tajm autu Goražde ima prednost 7:12  Promjena na prijemu kod Jahorinki, izašla Jovana Papaz, a na parketu je Sonja Jegdić

Na serviz Tamare Vrećo Jahorina pravi seriju 5:0 sada je 18:15 za Paljanke.

Gođće uhvatile prilljučak, vode 19:20, tajm aut Jahorina.

Prvi set pripao ekipi Goražda 25:27, za vođstvo od 0:1

Počeo drugi set, trenutno je 4:4.

Jahorina u seriji, vodi 9:4

Goraždanke se probudile, na tehničkom tajm autu u drugom setu vode 11:12

Pratimo i meč Modriča - BL Volej. Naklon dva seta rezultat je 1:1. Banjalučanke su prvi set dobile rezučltatom 20:25, a u drugom su bile bolje domaće i poravnale na 1:1. Bilo je 25:15. Treći set dobija tim iz Banjaluke, 12:25. Četvrti je pripao Modriči 27:25. Peti set dobila je Modriča rezultatom 15:13. To je i trijumf nad Bl Volejo od 3:2.

PALE: Sjajan  blok Nikoline Klačar trenutno 16:14 za Paljanke

Uzbudljiva odbojkaška predstava u Palama, sredinom drugog seta razultat je18:19 za Goražde, tajm-aut Jahorina

Pratimo i meč u Gacku. Domaće vode protiv Slobode sa 2:0 ŽOK Gacko - OK Sloboda 2:0 (25:21, 27:25). Igra se treći set. Dobijaju ga Gačanke rezultatom  26:24. Gacko - Sloboda 3:0.

Pale: I drugi set u uzbudljivoj završnici Goraždanke razultatom 22:25 riješile u svoju korist, za prednost 0:2.

I na početku trećeg seta velika borba, 8:9 za Goražde.

Na tehničkom tajm autu u trećem setu razultat je 12:9 za "Jahorinke".

Igra se i u Višegradu. Trenutno OK He na Drini - Mostar 2:1 (25 :19, 25:23, 23: 25). He na Drini slavila sa 3:1. Četvrti set je dobila domaća ekipa sa 25:22.

Bimal Jedinstvo je bilo bolje od kule u Gradačcu. Kula - Bimal Jedinstvo 0:3 (17:25  21;25  16:25)

Pale: Sjajan napad srednjaka Sare Tanasković za 15.11.

Gorana Sorak i Milana Banjanin drže u igri  Goraždanke, sada je u tećem setu 18:16 za domaćina.

Dva sjajna napada Jelene Komlenović za 21:17, tajm aut Goražde

Treći period igre osvaja "Jahorina" razultatom 25:21 i smanjuje na 2:1 u setovima.

Na početku četvrtog seta razultat je 4:4

Na tehničkom tajm autu u 4. setu Goražde vodi 9:12

Goražde drži prednost dva do tri poena sada je 12:15. tajm aut Jahorina

Gorana Sorak prolazi na mreži za vodstvo Goraždanki 16:18

Četvrti set, minimalna prednost Jahorine 19:18,. tajm aut Goražde.

Neizvijesna završnica četvrtog seta 19:20 za Goražde.Drugi tajm aut Jahorina.

Jahorina dobija četvrti set sa 27:25 i sada je 2:2 . Slijedi rulet taj breka.

Počeo je peti odlučujući set, sjajna paralela Jovane Papaz za 3:0

Gorana Sorak, as servis, 3:3

Peti set, promjena strana, velika borba trenutno je 7:8 za Goražde

U finišu petog setaprolazi Gorana Sorak, za prednost Goraždanki 9:11,tajm aut Jahorina.

Posle dva sata i 28 minuta igra Goražde dobija peti set 10:15 i riješava meč u svoju korist,razultatom 2:3. Veći dio bodovnog kolača zasluženo ide u grad na Drini.

Jahorina - Goražde

ŽOK Jahorina: Vrećo, libero Krunić, Filipovac, libero Stevanović, Tanasković, Milidrag, kapiten Krajišnik, Gutalj, Klačar, Jegdić, Papaaz, , Komlenović Trener D.Tadić, S. Tabaković

OK Goražde: kapiten Džida, Spahović, Rašidović, libero Musić, Banjanin, Hadžiahmetović, Vesnić, Merkez, Imamović, Obuća, Sorak  Trener Erna Adžović-Marevac, N. Obuća