Famos i Slavija remizirali u prijateljskom meču

Fudbaleri Famosa i Slavije odigrali su danas bez golova u prijateljskom meču na stadionu Famosa u Vojkovićima.

Bila je ovo generalna proba Famosu za nastavak Druge lige Republike Srpske grupa ''Istok'', dok je Dragan Radović priliku dao mlađim fudbalerima koji nisu juče nastupili u generalci protiv Sutjeske u Foči.

Bila je ovo jedna poprilično dosadna utakmica, bez previše prilika ni na jednoj strani. U prvom poluvremenu nismo vidjeli praktično niti jednu pravu priliku. Jedino uzbuđenje bilo je pred golom Slavije kada je jedan nezgodan centaršut poslije prekida Nino Nedžibović prebacio u korner.

U nastavku susreta konačno su se vidjele i neke prilike. Prvo je Miroslav Bjelica u sjajnoj šansi, no nije uspio da zatrese mrežu Slavije. Uzvratila je Slavija preko Muharemovića, ali se fudbaler Slavije u zicer šansi obrukao vrlo loše zahvativši loptu. Najbolju priliku na utakmici propustio je u finišu Aleksandar Milinković, doskorašnji fudbaler Slavije, a sada igrač Famosa. Iz ničega se izrodio zicer, ali je Nino Nedžibović sjajno odbranio taj šut i odbio loptu do prečke, tako da je ostalo 0:0.

U prvom kolu prvenstava Famos će u subotu dočekati Jedinstvo iz Brodca, dok će u istom terminu Slavija ugostiti Rudar Prijedor.

FAMOS - SLAVIJA 0:0