Pioniri Borca u šestoj brzini

Pionirska selekcija trijumfalno je počela treći krug takmičenja u Premijer ligi deklasiravši danas na pomoćnom terenu Gradskog stadiona tim zeničkog Čelika rezultatom 6:1.

Nakon prvih 35 minuta, Borčevi fudbaleri imali su minimalnu prednost nad gostima; u 15. minutu je naš tim do vođstva doveo Mihajlo Jovašević, šest minuta kasnije sa bijele tačke je izjednačio Aldin Beganović, da bi u 31. minutu Edin Durmiš zatresao vlastitu mrežu.

U drugom poluvremenu Borac je za osam minuta dotukao rivala: prvo je u 45. minutu iz penala pogodio Jovašević, 180 sekundi kasnije Leontije-Luka Dragoljić postiže četvrti gol za Borac i svoj 16. u sezoni, u 51. minutu precizan je bio Edhem Šupuk, dok je konačan rezultat u 53. minutu postavio Marko Babić.

Nakon 23 kola, pioniri Borca čvrsto drže treće mjesto sa 51 bodom, osam više od četvrtoplasiranog Širokog Brijega.

BORAC – ČELIK 6:1 (2:1)

strijelci: 1:0 Jovašević (15.), 1:1 Beganović (21.), 2:1 Durmiš (autogol, 31.), 3:1 Jovašević (penal, 45.), 4:1 Dragoljić (48.), 5:1 Šupuk (51.), 6:1 Babić (53.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 30, sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu), žuti kartoni: Malbašić (Borac), Ormanović, Sibalo (Čelik).

BORAC: Damjanović, Janjetović, Račić (od 53. minuta Kamenčić), Puškar (od 60. minuta Vrućinić), Jovašević (od 55. minuta Savanović), Drča (od 44. minuta Babić, Šunić, Malbašić, Šupuk, Dragoljić, Pušić (od 50. minuta Ćebić).

ČELIK: Brka, S. Kovač, T. Kovač, Kobilica (od 67. minuta Žuna), Ormanović, Zeković (od 55. minuta Softić), Durmiš (od 43. minuta Pašalić), Beganović, Sibalo, Bahtić (od 55. minuta Bašić), Selimanović.

(borac-sport, foto: borac-sport)