Semberski pioniri loše krenuli

U fer i korektnoj utakmici u kojoj nije bilo kartona pioniri Sarajeva su tek u drugom poluvremenu slomili otpor vršnjaka iz Bijeljine i ostvarili startnu pobedu u ujedinjenom takmičenju. Pogotke su postigli Aldin Mešić i Nermin Bijelonja.

Sarajevo – Radnik      2:0 (0:0)

Trening centar FK Sarajevo u Butmiru. Gledalaca: 100. Sudija: Jovo Karić (Trebinje) 7. Strelci: Mešić u 39. i Bijelonja u 44. minutu.

SARAJEVO: Hodžić 7, Nikolić 6,5 (od 46. Šćeta -), Mujkić 6,5, Demirović 7, Ivanković 7, Ramić 7, Ališah 7, Bijelonja 7 (od 67. Radović -), Drina 6,5 (od 65. Karić -), Mešić 7 (od 64. Huskić -), Bajrić 6,5 (od 50. Pekić -).

RADNIK: Jevtić 6, Maletić 6, Andrić 6 (od 46. Rakić -), Cvijanović 6, V. M. Lazić 6, Vujadinović 6, Karać 6, Marić 6 (od 58. S. Lazić -), Perković 6, Jovanović 6 (od 66. Lalović -), Dakić 6.

Igrač utakmice: Nermin Bijelonja (Sarajevo).

Zvijezda-09 – Mladost (DK) 1:2 (1:2)

Igralište u Etno selu Stanišići. Gledalaca: 30. Sudija: Mile Barjaktarević (Bijeljina) 7. Strelci: Hadžiavdić u 10. minutu za Zvijezdu-09, a Kurspahić u 5. i Polovina u 16. minutu za Mladost (DK). Žuti karton: Jokić (Zvijezda-09).

ZVIJEZDA-09: Marinković 6,5, Jevtić 6 (od 36. Mehmedbegović 6), Petrović 6 (od 61. Vasiljević -), Bradarić 6,5, Jokić 6,5, Milić 6,5, Milovanović 6,5, Stanišić 6 (od 65. Milićević -), Vukomanović 6 (od 59. Cvjetinović -), Hadžiavdić 7, Lemez 6 (od 36. Sekulić 6).

MLADOST (DK): Brković 6,5, Duraković 7, Hadžić 7, Kurspahić 7, Goga 6 (od 38. Hrustanović 6), Bajtarević 7, Šljivo 7, Polovina 7, Jašarspahić 6 (od 49. Tomić -), Berbić 6,5, Hadžalić 7.

Igrač utakmice: Hamza Polovina (Mladost).

U debiju u pionirskoj Premijer ligi BiH Zvijezda-09 je u Etno selu Stanišići poražena od Mladosti iz Doboja kod Kaknja sa 1:2, a sva tri pogotka viđena su u prvih 35 minuta.

Poveli su gosti golom Dasdina Kurspahića u petom minutu, izjednačio je Hamza Hadžiavdić u 10, da bi konačan rezultat postavio Hamza Polovina u 16. minutu.

Rezultati

U prvom kolu pionirske Premijer lige BiH postignuti su ovi rezultati: Simin Han: Tuzla Siti – Široki Brijeg 1:5 (0:2), Sarajevo: Sarajevo – Radnik 2:0 (0:0), Etno selo Stanišići: Zvijezda-09 – Mladost (DK) 1:2 (1:2), Mostar: Zrinjski – Sloboda 0:3 (0:1), Sarajevo: Željezničar – GOŠK 11:0 (5:0), Zenica: Čelik – Krupa igra se 1. avgusta.

GOŠK 0 : 1 Čelik
Željezničar 3 : 1 Sloboda
Zrinjski 1 : 2 Mladost
Zvijezda 09 0 : 2 Radnik
Sarajevo 4 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 0 : 1 Krupa