Borac lako savladao Vitez, slijedi derbi sa Sarajevom

Borac-sport

Pioniri Borca lako su danas pokorili Vitez postigavši tri gola na tamošnjem Gradskom stadionu (0:3). Igrači Milorada Bilbije, koji na mjestu trenera pionirske ekipe mijenja Predraga Majkića koji je imenovan za koordinatora omladinske škole umjesto Igora Jankovića, do prednosti su stigli već u 4. minutu 17. ovosezonskim golom Leontija-Luke Dragoljića.

Do odlaska na odmor vođstvo je udvostručeno i to 6. premijerligaškim golom Edhema Šupuka (30. minut), dok je konačan rezultat, u 50. minutu, svojim osmim golom u takmičenju postavio David Vuković.

Uvjerljivim trijumfom u Vitezu crveno-plavi su se učvrstili na trećem mjestu sa 54 boda (17-3-4), a u derbiju 25. runde, 7. aprila, dočekuju prvoplasirano Sarajevo sutra u vječitom sarajevskom derbiju dočekuje tim Željezničara, koji je drugoplasirani.

VITEZ – BORAC 0:3 (0:2)

strijelci: 0:1 Dragoljić (4.), 0:2 Šupuk (30.), 0:3 Vuković (50.), stadion: Gradski u Vitezu, gledalaca: 20, sudija: Samir Kapo (Kakanj), žuti kartoni: Ramljak (Vitez), Jovašević, Jokić (Borac).

VITEZ: Žigonjić, Badrov, Stipinović, Hidić, F. Lujić, Ramljak, Stojković (od 46. minuta Kafadar), Bonić, Petrović, Vujević, Jurčević (od 56. minuta Pavlović). Trener: Borislav Grbavac.

BORAC: Damjanović, Gojić, Račić (od 59. minuta Kamenčić), Drča, Jovašević, Janjetović, Šunić, Daničić (od 56. minuta Babić), Dragoljić (od 59. minuta Pušić), Šupuk (od 59. minuta Bukvić), Vuković. Trener: Milorad Bilbija.