Nemilosrdni Savanović

Agonija dobojskog prvpligaša se nastavlja U nastavku proljećnog dijela prvenstva fudbaleri Sloge doživjeli su itreći poraz i tako ostali prikovani za dno tabele. Ovaj  put sa Luka bodove su odnijeli Mrgonjićani koji su tokom cijelog toka utakmice držali konce igre  u svojim  rukama a raspoloženi Mihajlo Savanović bio je nerješiva enigma za anemičnu odbranu domaćih. Prvo je u 49. minutu smjestio loptu u gol Matovića a zatim u 89. golman domaćih mu je praktično poklonio loptu na ivici šesnaesterca što je ovaj znalački iskoristio. Bio je to kraj svih nadanja navijača Sloge da bi njihovi ljubimci mogli doći bar do jednog boda a gol Lazića u sudijskoj nadoknadi samo je ublažio poraz.

Vjetar srušio kućicu za rezervne igrače

Za domaće fudbalere opravdanje za lošu igru ne može da bude ni veoma jak vjetar koji je duvao svih 90 minuta pa su zboh njegove siline u jednom momentu na atletskoj stazi našle i kućice za rezervne igrače. Jednostavno,   činjenica je da su djelovali na terenu kao grupa solista bez i jedne prave akcije. Umjesto da spuste loptu i pas igrom pokušaju da probiju čvrst odbrambeni bedem pred golom Modića  fudbaleri Sloge uporno su forsirali napad visokim  loptama koje su završavale iza ili preko gola. Ostaje gorak utisak da će bitka za opstanak u prvoligaškom društvu za Dobojlije , ako nastave ovakvom igrom, biti svedena na minimum.

SLOGA-SLOBODA (MG) 1: 2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Savanović  49., 0:2 Savanović 89. 1:2 Lazić 90+3. Stadion Luke. Gledalaca oko 100. Sudija Dražen Marić Bijeljina. Pomoćnici:Radić (Laktaši i Pajić (Bijeljina). Žuti kartoni: Janković, Ćebić (Sloga), Malinović (Sloboda).

SLOGA: Matović, Janković, Andrić, Subašić (od 75. Drakul), Gavrić, Lukić, Blagojević, Ivešić , Ćebić, Alićić (od. 60. Lazić), Radovanović.

SLOBODA (MG): Modić, Jekić, Lazendić, Peno, Savanović, Djukarić (od 89. Vućković), Gračanin, Maksimović (od 15. Mitrić), Sladojević, Malinović (od 89. Antić), Stijepić.

Tekst i foto: Slobodan Babić