Birač se, poslije tri dana, vratio na prvo mjesto

Poslije odigrane zaostale utakmice 13 kola, u kojoj je savladao ekipu Jardana rezultatom 3:0, Birač iz Dervente ponovo se vratio na lidersku poziciju na tabeli Područne lige Birač.

Tokom cijelog susreta domaća ekipa je imala potpunu dominaciju na terenu. U 20. minutu Birač kreće  u napad, Zekić nosi loptu nekih dvadesetak metara, šalje je  u prazan prostor za Bajića, koji postiže pogodak za 1:0. Iako je bilo još nekoliko izglednih prilika, prvi dio je završen minimalnim vođstvom. Na samom početku drugog poluvremena domaća ekipa je propustila priliku da poveća vođstvo, kada je nakon  starta na Avramoviću, dosuđen kazneni udarac, ali je čuvar mreže Jardana odbranio udarac koji je sa bijele tačke uputio Bajić. Samo četiri minuta kasnije, Birač ipak dolazi do prednosti od 2:0, kada,  poslije kontre, Mišić izlazi sam pred golmana i rutinski smješta loptu iza leđa Vukoviću. Konačni rezultat postavljen je u 78. minutu poslije jedne duge akcije, koja je nakon više razmijenjenih pasova završena efektnim pogotkom Bojanića.

Nova tri boda vratila su Birač na prvo mjesto na tabeli, koje je bila preuzela ekipa iz Tabanaca, ali se na njemu zadržala samo tri dana.

„Iako potpuno zaslužena, pobjeda je ostala u sjenci teške povrede našeg igrača Željka Avramovića, nakon jednog sudara sa protivničkim igračom, i on neće moći da se vrati u tim do kraja sezone. Što se tiče same utakmice, bila je prava takmičarska, za nas značajna zbog borbe za prvo mjesto na tabeli  i ulazak u viši rang takmičenja. Mi smo još jednom pokazali da ozbiljno radimo da ostvarimo svoj cilj, a to je prelazak u društvo regionalaca sa Istoka. Sad opet imamo bod više od drugoplasirane ekipe, a vjerujem da će do samog kraja borba za prvo mjesto između nas i Tabanaca biti neizvjesna“, kazao je Radenko Borić, trener Birča.

Birač – Jardan 3:0 (1:0)