Bratstvo zaustavilo Vukove

Fudbaleri Vučijaka su nakon 13 utakmica bez poraza doživjeli prvi neuspjeh. Poraženi su u Donjoj Dubici od domaćeg Bratstva rezultatom 1:0.

Od samog početka domaći su se opredijelili da brane svoj gol, pa da preko brzonogog i nezgodnog Ljube Dervenića u napadu iz kontri učine nešto više. Upravo je on postigao jedini gol na utakmici u 69.minutu.

U 19.minutu sa nekih 17-18 metara odlično šutira Mladen Živković ali još bolje reaguje golman domaćih i loptu vadi ispod same prečke. Gosti su imali terensku inicijativu ali bez rezultata. U prvom poluvremenu priliku je imao Saša Radić ali lopta je otišla nakon što je zakačila jednog igrača domaćih u korner. Nakon primljenog gola gosti su i dalje pokušavali ali sve je to bilo jalovo bez završnice. Dosta su griješili i eto doživjeli poraz nakon punih 13 kola.

Prvenstvo se sada ponovo zahuktava jer je najbliži pratilac Hajduk iz Kožuha slavio na svom terenu protiv Ukrine sa 7:2 i smanjio zaostatak u odnosu na lidera na samo dva boda.

BRATSTVO – VUČIJAK 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Ljubo Dervenić u 69.minutu. Stadion: Bratstva. Gledalaca:50. Sudija: Goran Ilić (Doboj). Pomoćnici: Danko Šljivić i Danijel Atijas (oba iz Doboja). Delegat: Veseljko Kršić (Doboj). Žuti kartoni: Ljubo Dervenić, Čardaković, Đurić, Mišo Dervenić (Bratstvo), D.Starčević (Vučijak).

BRATSTVO: Tubonjić, Mihaljčić, Nijemčević, Goranović (od 21. minuta Osmanhodžić (od 80. Mišo Dervenić), Todić, Srdić, Ljubo Dervenić, Đurić, Čardaković, Džombić (od 76. Ivetić), N.Dervenić.

VUČIJAK: Ninković, Miloš Živković, Stanišić, Mitrović, D.Starčević, Ristić, Gavrić, Gajić (od 76.minuta Šumatić), Užar (od 63. Lukić), Mladen Živković, Radić.

Igrač utakmice: Ljubo Dervenić (Bratstvo)