Trijum Ukrine za kraj

U sklopu 26.kola, ujedno i posljednjeg u sezoni 2017/18, fudbaleri Ukrine iz Čečave su pred domaćom publikom dočekali ekipu Borca iz Bosanskih Lužana. Po veoma sparnom i toplom vremenu, teškom za igranje, fudbaleri oba tima pokazali su svoje umijeće sa loptom mnogobrojnoj publici koja je, sa tribina stadiona u Čečavi, pratila ovu utakmicu.

Krenuli su i jedni i drugi jako, od samoga početka, sa povremenim padovima u igri. Prijetili su fudbaleri Ukrine sa svih strana, jer im je pobjeda u ovoj utakmici bila prijeko potrebna. Ni gosti nisu bili ništa manje opasni. Ipak su grešku gostujućeg golmana, koji je izletio sa svoga gola, fudbaleri Ukrine uspjeli da iskoriste, odnosno Slaviša Prodić postiže jedan lijep pogodak. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:0.

Nastavak utakmice , takođe, nije bio ništa manje zanimljiv od prvog poluvremena . Šanse su se stvarale. Nakon jednog prekida, najviši u skoku, Mirko Lipić, pogađa prečku, da bi Slaviša Prodić svojim drugim golom ovjerio pobjedu Ukrine i postavio konačnih 2:0.

Fudbalski klub Ukrina je sezonu završio na 10. mjestu, sa 29 osvojenih bodova, i naredne sezone će se takmičiti u ovom rangu. Domaće utakmice pratilo je između 100 i 200 gledalaca, što je za svaku pohvalu. Fudbalski klub Ukrina se zahvaljuje i svim sponzorima i onima koji su na bilo koji način pomogli klubu u sezoni iza nas.

Kladari Gornji 2 : 2 Skugrić 1964
Pelagićevo 4 : 2 Bratstvo
Hajduk 2 : 3 Trebavac
Ukrina 2 : 0 Borac(BL)
Mladost 1 : 1 Crkvina
Liješće 3 : 2 Rudar
Vučijak 4 : 1 Borac(0)