Starčević dobio svoje

Nakon niza utakmica u kojima je Tuzla igrala solidno, ali nije lako osvajala bodove, izabranici Slobodana Starčevića danas su stigli do svoje treće pobjede u sezoni.

Gosti su u grad soli došli da se nadigravaju, no osim prilike iz 18. minute kada je Karišik nakon kornera šutirao glavom u Fejzića, nisu napravili neke velike probleme domaćinima u prvom dijelu susreta.

S druge strane, Tuzla siti je u 21. minuti dva puta bila na korak do gola. Prvo je Crnkić slabo uhvatio volej, a Kutić loptu skreće u korner. Nakon udarca iz ugla Kostić loptu glavom šalje preko gola gostiju.

Četiri minute kasnije Nebeskoplavi su pveli. Nukić sjajno prolazi po desnoj strani, centrira, a na pravom mjestu je Ubiparip koji je svoj debi na Tušnju krunisao golom.

Pred kraj prvog dijela Stojčev je sjajno uposlio Crnkića, no iz situacije jedan na jedan uspješniji je golman Krupe Kutić.

U drugom poluvremenu igra se rasplamsala na obje strane, Krupa je krenula ofanzivno po remi, no već u 54. minuti po drugi put vade loptu iz svoje mreže. Ubiparip asistira Šarčeviću koji sjajno plasira loptu u donji lijevi ugao gola Krupe za 2:0.

U 64. minuti gosti su mogli do smanjenja vodstva. Golman Tuzle Fejzić degažira loptu, rezervista Golubović krenuo je da je blokira, a lopta se od njega odbija u gol aut. Malo je falilo da se nespretnost čuvara mreže domaćina pretvori u pogodak Krupe.

Samo tri minute kasnije Golubović je smanjio vodstvo domaćina. Nakon propuha u zadnjoj liniji Tuzle, lopta dolazi do rezerviste Krupe koji trese mrežu nemoćnog Fejzića za 2:1. Bio je to period kada je Krupa odlučno krenula naprijed, a Tuzla siti  se orjentisala na kontranapade.

Domaćini su upravo iz jedne brze tranzicije u 78. mnuti mogli do trećeg gola, no snažan udarac Ziljkića sa vrha šesnaesterca paradom brani Kutić.

Dvije minute prije kraja Krupa je dva puta opasno zaprijetila. Prvo preko Crnova iz slobodnjaka, no Fejzić brani, a zatim i nakon kornera kada je Nikodijević glavom šutirao pored gola.

Do kraja meča, Krupa nije uspjela doći do pogotka, pa je Tuzla siti  stigao do svoje treće pobjede u prvenstvu, nakon čega ima 11 osvojenih bodova.

Tuzla siti - Krupa 2:1  (1:0) završeno

Sloboda. Stadion: Tušanj. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška), Pomoćnici: Amer macić (Mostar), Jure Musa (Čitluk). Četvrti sudija: Mateo Musa (Čitluk). Posmatrač suđenja: Rusmir Mrković (Sarajevo). Delegat: Radenko Borić (Milići). Strelci: Ubiparip 22. Šarčević 55. (Tuzla), Golubović  70. (Krupa)..Žuti kartoni: Šećerović  ( Tuzla),  Karišik (Krupa)

Tuzla siti: : Fejzić, Efendić, Kostić, Crnkić, Stojčev, Šarčević, Kojić, Šećerović, Hasanović, Nukić, Ubiparip.

Krupa:: Kutić, Karišik, Redžić, Lukić, Nikodijević, Dekić, Nikolić, Marić, Handžić, Milanović, Maksimović.