EL: CSKA uz mnogo muke bolji od Darušafake

Košarkaši CSKA savladali su Darušafaku u trećem kolu Evrolige, rezultatom 80-74.

Prvi period bio je dosta tvrd, negledljiv ali i izjednačen. CSKA je većim dijelom prvog perioda vodio ali ta prednost nije bila velika. Prvi period su dobili sa 19-17. Darušafaka je zaigrala sjajno u drugom poluvremenu. U napadu su bili strpljivi i tražili idealna rešenja. U odbrani su bili dobri ali i CSKA nije mogao da pogodi ništa. Darušafaka je boljom igrom do kraja prvog perioda stekla solidnu prednost i na odmor su otišli sa vodstvom 38-31.

Gosti su u nastavku počeli igrati konfuzno. Međutim, neko vrijeme su održavali prednost i dalje. Ipak, CSKA je igrao sve bolje i bolje i poenima Rodrigeza došli su do preokreta. Do kraja trećeg perioda, CSKA je napravio osjetnu prednost i sa devet poena prednosti ušli su u poslednji period. CSKA je imao i 14 poena prednosti u poslednjem periodu. Međutim, opustili su se i Dacka je to koristila. Trojkom Diblera, gosti su prišli na -4. Ipak, CSKA je priveo meč kraju i došli su do pobjede.

CSKA je do pobjede predvodio Higins sa 14 poena dok je najbolji kod Dacke bio Erik sa 15 poena i 11 skokova.