1 : 0
0 : 0

Stgao trijumf u GradiŔku

18.11.2017 Administrator DC

Na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci po teÅ”kom i kiÅ”ovitom vremenu, pred oko 200 gledalaca danas je odigrana je utakmica 15. kola I lige Republike Srpske FK Kozara ā€“ Sloga (Doboj) 1-0.

KiÅ”a i raskvaÅ”en teren, a i važnost utakmice uticali su na igrače obe ekipe, tako da utakmica počinje u neÅ”to blažem ritmu i obostranom ispitivanju snaga, iako Kovljen već u trećoj minuti ne stiže odličan centarÅ”ut TomaÅ”a u protivničkom petercu. Odličnu priliku propuÅ”ta kapiten Petrović, koji nakon kornera u 15. minuti jako Å”utira tik pored gola Dobojlija. Fudbaleri Kozare su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu, a najbolju Å”ansu propuÅ”ta pet minuta pred kraja poluvremena mlađi Petrović koji Å”utira zamalo pored gola. Ipak na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

Čim je počelo drugo poluvrijeme Stjepanović pokuÅ”ava jako iz slobodnog udarca, ali zamalo neprecizno. Kozara bolje otvara poluvrijeme, i baca sve snage u napad. Ipak, u 54. minuti nakon gužve na polovini Kozare, mlađi Petrović u gužvi odguruje protivničkog igrača i sudija Docić ga Å”alje u svlačionicu, te Kozara nastavlja utakmicu sa igračem manje. Trebalo je desetak minuta da Å”ef stručnog Å”taba Kozare izmjenama posloži svoju ekipu i u tom trenutku gosti iz Doboja stvaraju terensku inicijativu, ali bez veće opasnosti po gol Bojanića. U 70. minuti Kovljen ne stiže odličan centarÅ”ut GliÅ”ića, da bi samo minut kasnije pred GliÅ”ićem u zadnjem trenutku intervenisao golman dobojlija Matović. U 83. minuti mladi BaÅ”tinac odlično vara odbranu gostiju i pronalazi GliÅ”ića u Å”esnaestercu koji jakim Å”utem trese mrežu Sloge za vođstvo Kozare od 1-0 i prvu pobjedu Kozare nakon prvog kola i trijumfa u Banja Luci.

Ovom pobjedom Kozara je prepustila začelje tabele, a sljedeće subote 25. 11. 2017. godine na rasporedu je 16. kolo I lige Republike Srpske, posljednje ove jeseni pred zimsku pauzu. Fudbaleri Kozare putuju u Prijedor gdje će ih dočekati ekipa Rudara, vodeća ekipa na tabeli I lige Republike Srpske. Utakmica počinje u 13 časova.

FK Kozara:Ā Bojanić M., Petrović O.,Ā  Babić N., Petrović O., TomaÅ” S. (od 76. min. BaÅ”tinac. S.), Zečević M., PaÅ”tar M., Aljetić B. (od 63. min. Bubić Ž.), Milojević S., Stjepanović N. (od 68. min. GliÅ”ić D.), Kovljen S., trener:Ā  Đurić S., nisu igrali: Dončić D., Hamzić A., Stamenković U., Popović S.

Sloga (Doboj):Ā Sloga (Doboj): Matović D., Janković A., Andrić B., Hadžimujić A., Mijić D., Fočić A. (od 66. min. Lazić Z.), Lukić J., Gavrić D., Lukić B., Blagojević S., Aličić A. trener: Sofić V., nisu igrali: Jupić M., Ilić N., Hozić N.

Slavlje igrača Kozare / FOTO: Goran Radimirović Riro