2 : 3

Župa na korak od slavlja

04.06.2018 Danijel Glišić

Fudbaleri Župe iz Milosavaca ostvarili su pobedu na gostovanju u Galjipovcima kod Budućnosti i tako ih samo korak deli  od osvajanja šampionske titule, u Opštinskoj ligi Laktaši Srbac Prnjavor. Prvu ozbiljniju priliku beležimo na samom otvaranju sureta kada je Lazić  šutirao s ruba kaznenog pro stora, ali je gostujuć golman Sikimić siguran.

Samo tri minuta kasnije šut je oprobao i Moravski ali nije bio precizan.

U 10. minutu šansa za goste, Malkić prolazi po desnoj strani, njega sapliće Kitić, a sudija pokazije na „belu tačku“. Sigurnim i snažnim šutem Vrhovac postiže pogodak za vođstvo Župljana 0:1.

Šesnaest minuta kasnije na drugoj strani Guduraš čini prekršaj na Vujićem, u kaznenom postoru,  a Debeljak porvanava na 1:1.

U 35. minuti na pravom mestu ponovo se našao Moravski za prednost domaćih od 2:1.

Igrala se  45+2 minuta sudijsskog vrmena,  akcija za goste. N a ubačenu loptu  najbolje se snalazi Kukolj za ponovno izjednačenje i konačan rezultat prvog dela igre.

U nastavku susreta nekoliko izglednih šanski imao je Malkić iz Župe i to u 50.  i 65. ali je golman bio na mestu.

Igrao se 76 minut kada je Dukić načinio prekršaj nad jednim igračem Župe ,a siguran sa bele tačke bio je Guduraš, za konačnih Budućnost -  Župa 2:3 i radost 50- ak gostujućih navijača, uz čije su gromoglasno navijanje došli na korak od šampionske titule.

Budućnost -  Župa 2:3 (2:2)

FK Budućnost Donji Galjipovci: Aćimović, Đumić, Đekanović, Dukić, Kitić, Bukvić, (od 55. Perić) Moravski, Šarčević, Lazić Debeljak, Vujić.

Župa: Sikimić, Guduraš, Vrhovac, Kukolj, Kliska, Koprena, Malkić, Todorić, Nišić, (od 53. Knežević) Marković (od 53. Bojić) Vranješ.