30 : 31

Poraz na oproŔtaju

13.05.2018 Nenad Vasić

RukometaŔi Sloge su na oproŔtaju od svojih navijača za ovu sezonu poraženi od Zrinjskog iz Mostara rezultatom 30:31 (18:16). Sloga je bila bolja u prvom dijelu dok je u drugih pola sata igrala znatno loŔije i doživjela je poraz.

Sloga je na startu nametnula svoj stil igre i povela 4:1. Gosti u devetom minutu sa tri uzastona gola dolaze do izjednačenja 6:6. A onda domaći uzvraćaju i ponovo odlaze na tri gola prednosti. Najveću zalihu u svoju korist u cjelokupnom susretu Sloga je imala u dva navrata 15:11 u 23.minutu i 16:12 u 26.minutu. Na desetominutni predah otiÅ”li su sa vođstvom 18:16.

U nastavku izabranici Danka Panića prednost su održavali sve do 45.minuta kada su imali gol prednosti 25:24. U preostalom dijelu na terenu je postojao samo Zrinjski. Serijom 6:0 preokreću rezultat i vode 25:30. U finiÅ”u Sloga serijom 5:1 dolazi u priliku dođe do nerijeÅ”enog rezultata. U posljednjih 30 sekundi imali su napad za remi ali nažalost nisu uspjeli i doživjeli su poraz 30:31.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi iz Mostara bili su Vedran Delić sa 10 i Filip Vistorop sa Å”est golova. Kod domaćih najefikasniji je bio Milan Pavlov sa 8 i Bojan Tulendić sa 6 pogodaka.

Dobojlije u posljednjem kolu gostuju ekipi VogoŔće koja je remijem u Živinicama izgubila titulu. Novi Å”ampion Bosne i Hercegovine postao je Izviđač Central osiguranje iz LjubuÅ”kog. Borac m:tel je trijumfom u Goraždu zapečatio sudibunu domaćinu koji se od naredne sezone seli u niži rang, dok su srpski klubovi Derventa i Slavija ostali premijerligaÅ”i.

SLOGA ā€“ ZRINJSKI 30:31 (18:16)

DOBOJ: Dvorana: SrednjoÅ”kolskog centra. Gledalaca: 400. Sudije: Irhad MeÅ”ić (Sarajevo) i Ognjen Å atordžija (Zenica). Delegat: Zoran SuÅ”ić (Čapljina). Sedmerci: Sloga 2(1), Zrinjski 4(3). Isključenja: Sloga 6, Zrinjski 4.minuta.

SLOGA: Bogdanović (4 odbrane), Maksimović, Alibegović 2, Tulendić 6, Miličević, Ivanović 3(1), Pavlov 8, Efendić (3 odbrane), Uljarević, Gavrić 4, Karanović 2, MiÅ”anović 2, Milojević 2, VjeÅ”tica 1, Bosić. Trener: Danko Panić.

ZRINJSKI: Džidić, Vistorop 6(2), Perić 2, Delić 10(1), Mandarić, BoÅ”njak, Anđelić (4 odbrane), Pavlović 3, Ivanović, Babić, Kozina (8 odbrana, sedmerac), Marić 5, Å oljić 5. Trener: Zdravko Medić.

Igrač utakmice: Vedran Delić (Zrinjski)