6 : 3

Šest komada Banovićima

11.11.2017 Nedeljko Lubura

Klub malog fudbala Tango upisao je pobjedu od 6:3 protiv Banovića u utakmici 7. kola Premijer futsal lige BiH.

Domaći su do prednosti došli u 4. minutu golom Srđana Miloševića, koji je ušao u igru samo desetak sekundi ranije. Minut kasnije Kenan Numanović poravnao je na 1:1.Propustili su i Tango i Banovići po nekoliko dobrih prilika, a promjena rezultata desila se u 12. minutu, kada je NikolaŠarović doveo domaće do nove prednosti. Tango je dodao gas i dva minuta kasnije Milošević se još jednom upisao u strijelce za3:1.

Da će bodovi ostati u Istočnom Sarajevu vidjelo se početkom drugog poluvremena. Lijepu akciju Miloševića i Slobodana Eleza, ovaj drugi je krunisao golom u 21. minutu.

Uslijedila je razmjena golova. Jasmin Hidić je u 24. minutu smanjio na 4:2, a u istom minutu Ognjen Erić postigao je peti pogodak za Tango. Minut kasnije Numanović se još jednom upisao u strijelce za 5:3. Konačnih 6:3 postavio je Dejan Debelnogić u 38. minutu.

TANGO 6 (3) BANOVIĆI 3 (1)

Strijelci: 1:0 Milošević (4), 1:1 Numanović (5), 2:1 Šarović (12), 3:1 Milošević (14), 4:1 Elez (21), 4:2 Hidić (24), 5:2 Erić(25), 5:3 Numanović (25), Debelnogić (38). Dvorana: OŠ Aleksa Šantić; Vojkovići. Gledalaca: 40. Sudije: Jasenko Pljevljak, Farik Kečo, Amir Omerbašić (svi iz Sarajeva). Delegat: Jasmin Salčinović (Sarajevo). Žuti kartoni: Ognjen Erić( Tango), Ermin Velagić (Banovići). Akumulativni prekršaji: Ta ngo  (5+4), Banovići (4+5).

KMF TANGO: Delihasanović, Jokić, Šarović, Ikonić, Erić, Šehovac, Curović, Kuljanin, Pušković, Kenjić, Bjelica, Milošević, Elez, Debelnogić. Trener: Mirko Čampara.

MNK BANOVIĆI: Varešević, Numanović, Dedić, Mujić, Hidić, Čamrković, Smajlović, Sokolar, Velagić. Trener: Igor Sliško.