90 : 87

Pala Mladost

29.03.2018 Administrator DC

Radnik je u 4. kolu Lige za opstanak dočekao ekipu Mladosti i ostvario veoma bitnu pobjedu. Od početka je utakmica bila neizvjesna, te su se ukipe konstantno smjenjivale u vođstvu i pobjednik se nije znao sve do posljednjih trenutaka. Meč su obilježili KokoruÅ” sa 26 i Sudžum sa 22 postignuta poena kod domaćina, dok su se u ekipi Mladosti istakli Mijović sa 24 i Kočović sa 13 poena i 9 asistencija . Mladost je u jednom trenutku imala 7 poena prednosti, Radnik 5, ali su se te prednosti brzo topile. Rezultat na poluvremenu je glasio 47:45 za domaći tim.

U nastavku utakmice, Mladost je odigrala neŔto efikasnije i bolje i stekla pomenutu prednost, ali je Radnik dobrom odbranom i iz kontranapada uspio da preokrene rezultat u svoju korist. Na kraju, u posljednjim trenucima meča, Radnik je uspio da sačuva minimalnu prednost i upiŔe nove bodove u Ligi za opstanak.

U ostalim utakmicama, Sloboda je savladala BoÅ”njak u gostimarezultatom 91:83, dok je VogoŔća ubjedljivo porazila Student rezultatom 101:76.

Sljedeći mečevi je na programu u subotu, 30.04.2018. kada Radnik gostuje ekipi Slobode. Ostali parovi su Student-BoÅ”njak i Mladost-VogoŔća

KK RADNIK BNB ā€“ KK MLADOST 90 : 87 (23:24 / 24:21 / 22:26 / 21:16)

KK RADNIK BNB: Å arić 2, Popadić, Tejić, MiloÅ”ević 2, Vasić, KokoruÅ” 26, Jovanović 14, Kaluđerović 9, Pavlović 12, Prskalo 3, Tomić, Sudžum 22. Trener: B. Vićentić

KK MLADOST: Aleksić Đ. 8, Kljajić, Aleksić V. 11, Kočović 13, Mijović 24, Jotić 7, Radivojević, Ljuboja 3, Milanović 5, Srdić, Knežević 10, Tubak 6. Trener: G. Sladojević

Tekst i foto: Fejsbuk stranica KK Radnik

Premijer liga Premijer liga Prvenstvo BiH Liga za opstanak Radnik BN Basket Mladost