5 : 1

Petarda Zrinjskom

27.05.2018 Ljubomir Ljubomir

Pioniri Fudbalskog kluba Borac danas su na oproÅ”taju od domaće publike u ovoj premijerligaÅ”koj sezoni deklasirali ekipu mostarskog Zrinjskog rezultatom 5:1, te potvrdili osvajanje trećeg mjesta na kraju sezone, iza Sarajeva i Željezničara. Posljednje kolo igra se sljedećeg vikenda, kada će izabranici Predraga Majkića gostovati u Doboju kod Kaknja ekipi Mladosti.

Kuriozitet sa danaÅ”nje utakmice predstavlja činjenica da je svih Å”est golova postignuto u drugom poluvremenu!? Tri gola viđena su u periodu od 40. do 44. minuta: Borac je stigao do prednosti golom Davida Vukovića, vođstvo je udvostručio VukaÅ”in Daničić, dok je vrlo brzo zaostatak gostiju smanjio Sandro Stanić.

Preostala tri gola postignuta su u intervalu od 54. do 63. minuta: prvo je Marko Babić, koji je u 45. minutu zamijenio strijelca drugog gola VukaÅ”ina Daničića, poentirao za 3:1, a sudbinu Mostaraca zaključio je Danijel Å unić koji je za tri minuta dva puta zatresao mrežu gostujućeg sastava.

BORAC ā€“ ZRINJSKI 5:1 (0:0)

strijelci: 1:0 Vuković (40.), 2:0 Daničić (41.), 2:1 Stanić (44.), 3:1 Babić (54.), 4:1 Šunić (60.), 5:1 Šunić (63.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 50, sudija: Bojan Panić (Prijedor), žuti kartoni: Ćebić (Borac).

BORAC: Damjanović, Gojić (od 41. minuta Marinović), Račić, Drča, Daničić (od 45. minuta Babić), PuÅ”kar, Å unić, Jokić, Dragoljić (od 54. minuta Jotić), Å upuk (od 65. minuta Bukvić), Vuković (od 54. minuta Ćebić). Trener: Predrag Majkić.

ZRINJSKI: Sefo, Ivanković, Stanić, Vrankić, Čule, Buturović, Bogdan (od 36. minuta Gažo), Šunjić (od 55. minuta Kolobara), Džidić (od 53. minuta Musa), Đogić (od 48. minuta Novak), Sabljić (od 30. minuta Šakota). Trener: Dubravko Orlović.

(borac-sport, foto: borac-sport)