28 : 26
11 : 15

Okliznu se Hercegovina

15.10.2018 Radio Nevesinje

RukometaŔi Hercegovine po prvi put su poraženi ove sezone. U 4. kolu Prve lige RS nevesinjski sastav je večeras zaustavljen u Prijedoru rezultatom 28:26.

Nevesinjci su odigrali briljantno prvo poluvrijeme, stekli četiri gola razlike, ali su sve prosuli u uvodnim minutima nastavka. U tom periodu domaćini su napravili seriju 8:2 i potpuno preokrenuli tok susreta u svoju korist. I čudan sudijski kriterij iÅ”ao je na ruku rukometaÅ”ima Prijedora. Od djelilaca pravde dobili su čak 13 sedmeraca, od čega su realizovali osam. I pored toga, Hercegovina je imala priliku bar za bod, ali je u presudnim trenucima bilo nervoze i greÅ”aka.

U redovima nevesinjske ekipe najefikasniji su bili Ivanović, Kovačević i Čabrilo sa po Å”est golova.

Hercegovina trenutno zauzima treće mjesto na tabeli. U narednom kolu gost u Nevesinju biće ORK Borac.