Chelsea London
0 : 2

Pl: Čelsiju derbi

22.12.2019 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Čelsija savladali su Totenhem sa 2-0 u derbiju 18. kola Premijer lige.

Čelsi je sjajno otvorio susret. Pogotkom Viliama poveli su sa 1-0. Totenhem je pokuÅ”avao na sve načine da dođe do izjednačenja ali jednostavno su bili bezidejni u zavrÅ”nici. U trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, Čelsi je doÅ”ao do drugog gola a Viliam je pogodio iz penala.

Nije Totenhem ni u nastavku susreta bio bolji. rudili se jesu ali Å”ansu imali nisu. Kada je sredinom drugog poluvremena Son dobio crveni, bilo je jasno da je Čelsi pred pobjedom. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i ''Plavci'' su upisali pobjedu.