Manchester United Manchester
1 : 1

Podjela bodova u derbiju

19.06.2020 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Totenhema i Mnačester Junajteda, odigrali su 1-1 u derbiju 30. kola Premijer lige.

Junajted je bolje otvorio susret. RaÅ”ford je sjajno Å”utirao ali je Ljoris joÅ” bolje odbranio. Međutim, do vodstva ipak dolaze domaći. Nakon greÅ”ke RaÅ”forda na sredini terena, Bergvajn se sjurio ka golu, iskoristio slabe reakcije Megvajera i De Hee te pogodio u 27. minuti za 1-0. Ponovo je RaÅ”ford zaprijetio Ljorisu ali nije bilo promjene rezultata. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Junajted je imao inicijativu u nastavku susreta. Međutim, prvu pravu priliku imali su tek u 67. minuti. Marsijal je Å”utirao ali je Ljoris odbranio. Međutim, gosti su ipak doÅ”li do izjednačenja. U 80. minuti Dajer pravi veliku greÅ”ku te obara Pogbu u Å”esnaestercu. Siguran sa ''bijele tačke'' bio je Bruno FernandeÅ”. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Tottenham Manchester United