92 : 75

Leotar nemoćan u Banovićima

20.10.2019 Ljubomir Ljubomir

U 1. kolu Premijer lige BiH u Banovićima je ŽKK "RMU Banovići" pobijedio ŽKK "Leotar 03" 92:75 ( 23:21, 24:19, 27:13, 18:22).

Trebinjke su pružile dobar otpor prvakinjama BiH i članu regionalne WABA lige, koje su i ove godine najozbiljniji kandidat za prvaka.

Gošće su povele sa 0:2, ali domaće igračice su napravile seriju od 13:0, pa su u petom minutu došle do vođstva 13:2.

Do kraja prve četvrtine Leotar je zaigrao bolje tako da je smanjena razlika i ovaj period se završio sa rezultatom 23:21.

U drugih deset minuta viđena je izjednačena borba, a u 14. minutu bilo je 33:33, a minut kasnije 35:35.

Do kraja prvog poluvremena preciznije su bile domaće igračice i na odmor se otišlo sa 47:40.

Treća četvrtina odlučila je pobjednika. Od rezultata 47:42 igračice trenera Slaviše Ožegovića došle su na plus 21 koš razlike - 70:49, a u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 74:53.

Četvrtu četvrtinu dobila je ekipa Milorada Nadaždina sa 18:22 za konačanih 92:75.

Najefikasnije kod pobjednika bile su Zeljković sa 25, a Marković i Dž. Ikanović postigle su po 13 koševa, dok su kod gošći Kešeljević sa 21, Krivokapić sa 20 i A. Milanović sa 16 koševa bile najefikasnije.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ŽKK "Orlovi" iz Banja Luke.

ŽKK "RMU Banovići": A. Ikanović 6, Gilbert 10, Dž. Ikanović 13, Vrančić 2, Marković 13, Zeljković 25, Musić 10, Ibrić 7, Popović, Karić, Kurtić, Delić 6. Trener: Slaviša Ožegović.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 21, S. Milanović 3, Dostinić 11, Milaković 2, Radovanović, Krivokapić 20, A. Milanović 16, Jokanović, Tasovac, Papović 2, Šapurić, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.