87 : 79

Čapljina bolja od Trebinjaca

25.01.2020 Administrator DC

Leotar

U 16. kolu prvenstva BiH Liga 12, KK "Leotar" je poražen u gostima od KK "Čapljina" 87:79 (21:25, 19:12, 28:21, 19:21) i tako nanio Trebinjcima sedmi poraz.

Prva polovina prve četvrtine pripala je domaćinima koji su konstantno vodili tako da je rezultat u petom minutu bio 13:10, ali do kraja ove četvrtine gosti su zaigrali bolje i preokrenuli rezulat u svoju korist tako da je prvih deset minuta završeno 21:25.

Drugu četvrtinu domaćin polako samnjuju prednost tako da u 12. minutu prelaze u vođstvo od 27:25 i do kraja poluvremena nisu ispuštali prednost tako da se na odmor otišlo sa 40:37.

Tokom treće četvrtine domaćin povećava prednost pa je u posljednjih deset minuta ušao sa deset koševa prednosti 68:58.

Domaćin je u posljednjoj četvrtini održavao prednost od deset koševa, a u 38. minutu imao je i plus 13 koševa - 84:71 i 86:73, ali je na kraju krajnji rezultat bio 87:79.

Kod domaćina najbolji je bio Preston koji je imao dabl-dabl učinak od 22 koša i 20 skokova, Ivelja sa 20 i Lužaić sa 19 koševa, a kod gostiju Rikalo je dao 24, a Aleksić 15 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi HKK "Zrinjski" iz Mostara.

Čapljina - Leotar 87:79 (21:25, 19:12, 28:21, 19:21) i

KK "Čapljina": Berbakov 12, Lužaić 19, Preston 22, Ivelja 20, M. Marković 5, Dikerson 5, Sirić, Dragičević, Ivanković, Pudić, L. Marković, Radak 4. Trener: Boris Džidić.

KK "Leotar": Raičević 11, Aleksić 15, Rikalo 24, Andrejević 4, Milošević, Marić, Pendić 12, Milidragović, Ninković 5, Šakotić 8, Lakić, Damjanović. Trener: Miro Vukoje.

Izvor: Trebinje Live