26 : 24

Leo popražen u Bugojnu

21.09.2019 Administrator DC

U prvom kolu Premijer lige BiH MRK "Iskra" je na domaćem parketu pobijedila RK "Leotar" rezultatom 26:24 (12:9).

Ovo je bila debitantska utakmica u najjačem rukometnom rangu igrača iz Bugojna nakon 15 godina.

Nakon prvih 30 minuta bilo je 12:9. U nastavku utakmice domaćini su vodili i sa 21:15 (u 44. minutu), ali do kraja utakmice Trebinjci su uspjeli da smanje rezultat na 26:24.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Edin Klis koji se nalazi na širem spisku reprezentativaca BiH za Evropsko prvenstvo, a kod Trebinjaca Janković sa 7 i Uljarević sa 5 bili su i najbolji pojedinci.

Naredne subote Leotar dočekuje "VogošÄ‡u" koja je u prvom kolu odigrala neriješeno 23:23 sa RK "Slavijom".

Iskra - Leotar 26:24 (12:9)

MRK "Iskra": Agić, Seferović, Velić, Bostan 2, Popaja, Zukić, Klis 8, Hadžiabdić, Zvekić 2, Tešanović 5, Cmiljanović 2, Čaber, Manojlović, Omerović 3, Matošević, Bečejac 4. Trener: Ekrem Jaganjac.

RK "Leotar": Savović, Draganić 3, Orbović, Miličević, Parežanin, Milojević 2, Nikolić 1, Radović, Bugarinović 2, Ratković, Uljarević 5, Janković 7, Grk, Abramović 4, Srdanović. Trener: Darko Tavrić.

Izvor: trebinjelive.info