Real Sociedad Donostia-San Sebastián
2 : 1

Atletiko napravio krupan korak ka tituli

12.05.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Real Sosjedad u 36. kolu Primere. ''Jorgandžije'' su savladale na svom terenu Sosjedad sa 2-1.

Golovima Karaska i Koree, Atletiko je vodio sa 2-0 nakon prvog poluvremena. U nastavku, prvu šansu propustio je Suarez. Potom su gosti počeli ozbiljno prijetiti. Međutim, Mortu i Merkelanc nisu uspjeli pogoditi. Gosti su ipak postigli gol do kraja a strijelac je bio Zubeldia. Međutim, nisu imali snage da dođu do boda.

Atletiko je ovom pobjedom napravio veliki korak ka tituli. Imaju 80 bodova, četiri više od Barselone i pet više uz utakmicu više od Reala.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Španija: LaLiga Atletico Madrid Real Sociedad