2 : 1
2 : 0

Pobjeda Redinga, Kanos kreirao preokret Brentforda

26.12.2020 Đ. Malešević

Fudbaleri Redinga, vratili su se pobjedama. U 21. kolu Čempionšipa, Reding je sa 2-1 savladao Luton.

Reding je sjajno otvorio susret. Pogotkom Mekintajera, poveli su sa 1-0 u devetoj minuti. Do kraja prvog poluvremena, Paunovićeva ekipa došla je i do drugog gola a strijelac je bio Semedo. Reding je u nastavku čuvao prednost. Ipak, u 90. minuti Lua Lua je pogodio za 2-1. Međutim, gosti nisu uspjeli doći do boda.

Reding je ponovo u plej of zoni sa 36 bodova na petom mjestu dok je ekipa Lutona 15. na tabeli.

Do pobjede je došao i Brentford. Tim Tomasa Franka savladao je Kardif nakon preokreta sa 3-2.

Brentford je igrao dobro u prvom poluvremenu ali nisu mogli doći do gola. Međutim, stigla je kazna u završnici prvog poluvremenu pa je Vaulks pogodio za vodstvo Kardifa. Međutim, gosti su nastavili sa sjajnom igrom u nastavku te su golovima Kanosa došli do preokreta. U 73. minuti, Španac je postigao i treći pogodak za vodstvo Brentforda od 3-1. Domaći se nisu tako lako predali. Pogotkom Vaulksa u 77. minuti, smanjili su na 3-2.  Ipak, Kardif nije uspio doći do boda pa je ostalo 3-2.

Brentford je četvrti sa 38 bodova dok je Kardif u sredini tabele.