0 : 1
0 : 1

Saka donio novu pobjedu Arsenalu

19.03.2022 Đ. Malešević

Fudbaleri Arsenala savladali su Aston Vilu u 30. kolu Premijer lige. Ekipa Mikela Artete slavila je u gostima sa 1-0.

Arsenal je bolje otvorio susret. U prvih deset minuta dvije dobre šanse nije iskoristio Smit-Rouv. Arsenal je bolju igru ipak krunisao vodstvom a strijelac je bio Saka. U prvom poluvremenu Vila nije pokazala skoro pa ništa. U nastavku su zaigrali bolje.

MeGin je sjajno šutirao u 60. minuti ali nije imao sreće. Osam minuta kasnije probao je Votkins ali je Smit-Rouv sjajno izblokirao njegov pokušaj. Deni Ings zaprijetio je Lenu u 85. minuti ali nije pogodio. Probao je Ings u nadoknadi još jednom ali je Tirni sjajno reagovao u bloku.

Arsenal je sada četvrti sa četiri boda više od Mančester Junajteda dok je Vila ostala u sredini tabele.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Aston Villa Arsenal