Blackburn Rovers Blackburn
1 : 0

Reding nanio neugodan poraz Blekburnu, Bormutova pobjeda vrijedna promocije

19.03.2022 Đ. MaleÅ”ević

U 39. kolu ČempionÅ”ipa, Reding je savladao Blekburn sa 1-0 te je tako ekipi Tonija Moubreja nanio nezgodan udarac u borbi za plasman u viÅ”i rang.Ā

Reding je djelovao od početka bolje. Roversi su imali posjed ali nisu stvarali Å”anse. Najbolju Å”ansu u prvom dijelu propustio je za domaće Žoao. U nastavku, Reding je doÅ”ao do jedinog gola i pobjede. Strijelac je bio Loren te je donio Redingu važna tri boda u borbi za opstanak.

Bormut je napravio ogroman korak ka promociji. Naime, u derbiju kola savladali su Hadersfild u gostia sa 3-0. Entoni i Lerma pogodili su u prvom poluvremenu za ''TreŔnjice'' dok je Solanke u nastavku postavio konačan rezultat.

Šefild Junajted savladao je Barnsli sa 2-0. Bristol i VBA odigrali su 2-2, Derbi i Koventri 1-1 a Svonsi i Birmingem 0-0. Luton je sa 3-1 savladao Hal u gostima dok je Stouk sa 2-0 savladao Milvol kući.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Reading Blackburn Rovers