1 : 4

Bajern ubjedljiv, Lajpcig deklasirao Dortmund

02.04.2022 Đ. Malešević

Fudbaleri Bajerna savladali su Frajburg sa 4-1 u 28. kolu Bundeslige.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Golom Gorecke Bajern je poveo. Petersen je domaćima donio izjednačenje. Ipak, Bajern je do kraja došao do ubjedljive pobjede. Golove su postigli Gnabri, Koman i Sabitzer.

Bajern je došao faktički na korak od titule jer je njegov najbliži konkurent izgubio.

Fudbaleri Dortmunda deklasirani su na svom terenu. Lajpcig je savladao ''Milionere'' sa 4-1. Poveli su gosti sa dva gola Lainera. U nastavku, Nkunku je pogodio za 3-0. Dani Malen dao je nadu domaćima ali je Dani Olmo postavio konačan rezultat.

Dodajmo ovome da je Bohum savladao Hofenhajm sa 2-1 a oba gola postigao je bivši igrač Partizana Takuma Asano.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Nemačka: Bundesliga Freiburg Bayern